Про це написала пресслужба Офісу Президента.
«Наша мета полягає в тому, щоб переконатися, що ми захищаємо кожну дитину. Ми допоможемо Україні працювати з багатьма країнами з коаліції, включно з державами Глобального Півдня. Залучатимемо для цього країни-партнери, експертів, громадянське суспільство», — сказала Жолі.
Вона додала, що неприпустимо будь-яким чином використовувати дітей як інструмент під час війни.
Рамковий документ коаліції, який ухвалили на засіданні, — це установчий документ, що визначає її мандат, цілі, керівні принципи та напрями діяльності.
Також у ньому пояснюється, що передбачає членство в коаліції, та окреслюються шляхи, як країни можуть брати участь у її роботі. Кожна держава самостійно може визначити сфери, у яких хоче діяти, або навіть узяти на себе лідерство з огляду на свій досвід, експертизу та ресурси.
До та під час засідання Міжнародної коаліції з повернення дітей України 6 держав офіційно приєдналися до союзу.
Це Бельгія, Велика Британія, Данія, Коста-Рика, Нідерланди та Німеччина. Загальна кількість країн-учасниць коаліції нині — 28.
Мелані Жолі 2 лютого прибула до Києва. На пресконференції з Дмитром Кулебою вона розповіла, що Канада та Україна започаткують коаліцію для повернення українських дітей.
Станом на кінець січня 2024 року Україні вдалося повернути 518 дітей, серед яких 388 — ті, кого Росія депортувала на свою територію. Про це повідомляв омбудсман Дмитро Лубінець.
Фото president.gov.ua/news
https://suspilne.media/675972-zapracuvala-miznarodna-koalicia-z-povernenna-ukrainskih-ditej/