На Миколаївщині з Південного Бугу вже відкачали 70 тонн олії, що потрапила до річки унаслідок пошкодження 28 грудня російським безпілотником резервуара агропромислового підприємства.
unn.ua/news/u-mykolaievi-vidkachaly-vzhe-42-tonny-olii…
Про це повідомив у Фейсбуці міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, передає Укрінформ.
Олександр Сєнкевич — мер Миколаєва
Актуальна інформація щодо витоку олії!
Третього січня продовжились роботи по відкачці олії з акваторії.Вже вдалось відкачати понад 70 тонн.
Над ліквідацією наслідків працюють як наші служби, так і працівники власника компанії.
Крім того, працює техніка, аби забрати забруднений шар грунту.
Нагадаю, внаслідок падіння уламків БпЛА, в ніч на 28 грудня, було пошкоджено резервуар з рослинною олією агропромислового підприємства та стався витік олії на прилеглу територію та потрапляння в річку Південний Буг.
www.facebook.com/SenkevichNikolaev/videos/976256381077759/
Сєнкевич додав, що над ліквідацією наслідків працюють як міські служби, так і працівники власника компанії. Задіяна також техніка, аби забрати забруднений шар грунту.
Як повідомлялося, в ніч на 28 грудня внаслідок падіння уламків БПЛА було пошкоджено резервуар з рослинною олією агропромислового підприємства та стався витік олії на прилеглу територію й потрапляння в річку Південний Буг.
https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3944827-z-pivdennogo-bugu-vidkacali-vze-ponad-70-tonn-olii-so-vitekla-z-poskodzenogo-dronom-rezervuara.html
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Щодо розливу рослинної олії на Миколаївщині через влучання російського БПЛА
28 грудня 2024 року внаслідок влучання російського безпілотника в резервуар із рослинною олією на території Миколаївської області сталася аварія, що спричинила забруднення ґрунтів і акваторії заток Бузького лиману орієнтовно 1800 тоннами соняшникової олії.
Зафіксовано пляму олії на площі 1000 кв. м шаром близько 1 см. 2 січня площа забруднення зросла до 9000 кв. м, а товщина шару на деяких ділянках досягла 10 см.
Фахівці Держекоінспекції провели відбір 13 проб води та ґрунту для лабораторних досліджень. У деяких точках відбору проб вміст забруднюючих речовин по жирах та маслах становить 189,7 мг/дм³.
Фахівці ДСНС вже здійснили бонування двох заток Бузького лиману, щоб не допустити подальшого поширення забруднення.
Також проводяться роботи зі збору олії, відбору проб води та ґрунту для лабораторних досліджень.
Вже зібрано близько 45 тонн рослинної олії з двох заток Бузького лиману. Крім того, триває збір та опрацювання матеріалів для розрахунку завданих збитків довкіллю.
За попередніми розрахунками, орієнтовна сума збитків складає 45 млрд гривень. Посадові особи Миколаївської філії ДП АМПУ, органів ДСНС та Держекоінспекції продовжують роботи з ліквідації наслідків забруднення.
www.facebook.com/EnvironmentalofUkraine