Хто б не став наступним президентом США, матиме глибокий вплив на кордони України та всіх, хто живе на них.
Хоча віце-президент від Демократичної партії Камала Гарріс припустила, що військова допомога продовжуватиметься, якщо вона вийде переможцем, її повноваження можуть бути обмежені Конгресом, керованим республіканцями.
І план військової підтримки, який наразі становить понад 50 мільярдів доларів (38,7 мільярда фунтів стерлінгів), здається менш імовірним, що буде підтримуватися під час другого терміну Дональда Трампа.
Трамп заявив, що «розробить щось», щоб врегулювати війну, і припустив, що Україні, можливо, доведеться відмовитися від частини землі.
В українських програмах новин майже нескінченно висвітлюють вибори в США з прогнозами війни на основі потенційного переможця.
Камала Харріс, безсумнівно, вважається кандидатом, якому Україна віддає перевагу, і журналісти намагаються боротися з російською дезінформацією проти неї.
Мільярди доларів західної допомоги також сприяли реформам у деяких сферах державного управління. Київ хоче показати, що він кінь, якого варто підтримувати.
Питання полягає в тому, чи будуть ці успіхи затьмарені конфліктом, який все більше розвиватиметься на шляху росії.
Оскільки армія, як правило, настільки ж сильна, як і суспільство, український кореспондент Джеймс Вотерхаус зустрічався з людьми, які на власні очі відчула жорстокість Росії.
Підмітаючи розбите скло біля свого магазину, Інна знає, що майбутнє України в руках американців, які голосують за 5000 миль звідси.
“Ми сподіваємося, що жінка, Камала Харріс, переможе і підтримає нас”, – каже вона.
Російська бомба розбила її вікна – звичайне явище в місті Запоріжжя. Посеред дороги є кратер шириною 10 метрів (32 фути). «Звичайно, ми переживаємо за результат [виборів]», – додає Інна. «Ми хочемо перемогти ворога!»
Донька та онуки Любові втекли до США на початку повномасштабного вторгнення. Востаннє ми зустрічалися в її прифронтовому селі Комишуваха два роки тому, після того, як окупаційні війська зруйнували її дім.
Вибори в США тиснуть на українських фронтовиків.
Якщо, наприклад, Україну змусять віддати землю та заморозити лінію фронту, то такі регіони, як Запоріжжя, можуть раптово розділитися, як Північна та Південна Корея після припинення вогню, яке призупинило бойові дії, але так і не завершило офіційно війну там у 1950-х роках.
Трамп заявив, що «розробить щось», щоб врегулювати війну, і припустив, що Україні, можливо, доведеться відмовитися від частини землі.
Другим варіантом для США було б повне припинення підтримки, що з часом означало б, що російські війська могли б поглинути весь регіон і навіть більшу частину України за його межами.
Третій сценарій повного звільнення Україною окупованих територій виглядає все менш імовірним.
Хоча віце-президент від Демократичної партії Камала Гарріс припустила, що військова допомога продовжуватиметься, якщо вона вийде переможцем, її повноваження можуть бути обмежені Конгресом, керованим республіканцями. І цей пакет військової підтримки, який наразі становить понад 50 мільярдів доларів, здається менш імовірним, що він буде підтримуватися під час другого терміну Дональда Трампа.
Хто б не став наступним президентом США, матиме глибокий вплив на кордони України та всіх, хто живе на них.
За матеріалами https://www.bbc.com/news