ДЕНЬ 803-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 803 RUSSIAN AGRESSION
6 травня в Україні святкують День піхоти ЗСУ. Свято було створене президентським Указом 2019 року. Це день для вшанування тих військовослужбовців, які проявили у боротьбу за українські суверенітет та свободу найкращі риси.
Дата для Дня піхоти ЗСУ обрана не випадковим чином. Саме цього дня у 1648 році поблизу Жовтих Вод відбулась битва, у якій перемогу над поляками отримало Військо Запорізьке. На чолі стояв Богдан Хмельницький. Ця битва увійшла в історію, адже для козаків вона стала першою переможною у Національно-визвольній війні. Також 6 травня християни шанують Георгія Переможця, який є одним із покровителів української армії.
6 травня відзначається веселе свято – День розмальовки. Ці прості книжечки – прекрасний спосіб самовираження, дозвілля та зняття стресу.
За їх розфарбовування беруться з великим захопленням не лише діти різного віку, а й дорослі. Розмальовки заспокоюють, розвивають уяву та фантазію.
Спочатку розмальовки були створені для дорослих. Найраніша варіація книжок-розмальовок датується 1612 роком. Видана в 1961 році трьома менеджерами з реклами The Executive Coloring Book, була першою сучасною книжкою-розмальовкою, призначеною для дорослих.
Розфарбовування знижує стрес та тривогу. На думку дослідників та арт-терапевтів, дорослі, що розфарбовують книжки-розмальовки, можуть отримати безліч терапевтичних переваг. Дослідження 2012 року дійшло висновку, що люди, які розмальовували мандали — складні геометричні фігури, які часто зустрічаються в індуїзмі та буддизмі, — відчували нижчий рівень занепокоєння, ніж люди, які просто малювали на чистому аркуші паперу.
А ще 6 травня Міжнародний день коучингу. Важлива подія, яка присвячена визнанню особливого впливу та цінності коучингу, підкреслює трансформаційну роль коучів в сприянні професійному зростанню та розвитку лідерських якостей.
Заснували свято американці Томас та Рут Рой, які запропонували виділити один день року, щоб дати дітям можливість зосередитися на інших справах, а не шкільних завданнях. Міжнародний день коучингу нагадує про глибокий вплив, який коучинг може мати на людей, бізнес та громади. Це день відзначення досягнень коучів та їхнього професійного внеску в розвиток суспільства, а також заохочення більшої кількості людей до вивчення того, як коучинг може трансформувати їхнє власне життя.
Також 6 травня День без домашніх завдань. Щорічна подія, яка є найпопулярнішою в США, але поступово поширюється в інші країни світу.
Засновниками є американці Томас та Рут Рой. Вони запропонували виділити цей день для того, щоб дати можливість дітям зосередитися на інших справах, окрім шкільних завдань. День також присвячено поширенню інформації про те, що домашні завдання можуть не приносити користі та навіть шкодити.
6 травня святкують Міжнародний день проти дієти. Ідея створення такої цікавої події належить британській феміністці Мері Еванс Янг, яка очолює групу «Diet Breakers» («Руйнівники дієт»).
Вперше її відсвяткували 1992 року. Така думка у Мері з’явилася після того, як вона пережила анорексію. Жінка почала активно допомагати всім тим, хто також переносить цю хворобу, вчить людей любити себе і своє тіло незалежно від зовнішнього вигляду.
Як Іменини: як назвати дитину, яка народилася 6 травня
Іменини: Микола, Денис.
Талісманом людини, народженої 6 травня є місячний камінь. Відрізняється особливим сріблясто-блакитним забарвленням. Здавна вірили, що місячний камінь допомагає пригнічувати напади гніву, лікує від стресу і депресії.
Цього дня народилися:
- 1891 рік — український військовий діяч, генерал-хорунжий Армії УНР, один з ініціаторів та керівників Зимових походів УНР Юрко Тютюнник;
- 1902 рік — мати-героїня України, усиновила 48 дітей Олександра Деревська;
- 1972 рік — український музикант з Рівного, лідер та вокаліст гурту От Вінта!, художник, аніматор, громадський діяч, актор і сценарист Журавель Юрій Григорович.
Пам’ятні дати і події 6 травня
- 1833 рік — у США роблять перший сталевий плуг;
- 1840 рік — Англія випускає свою першу поштову марку, однопенсову Королеву Вікторію («Чорний пенні»);
- 1863 рік — закінчується битва під Чанселорсвіллом;
- 1872 рік — в Англії засновують футбольний Кубок;
- 1889 рік — у Парижі завершують будівництво Ейфелевої вежі;
- 1937 рік — у штаті Нью-Джерсі (США) під час приземлення вибухає найбільший у світі німецький трансатлантичний цепелін-велетень дирижабль LZ 129 «Гінденбург», через що гине 35 людей (13 пасажирів та 22 чоловіка обслуги);
- 1944 рік — британці випускають із в’язниці Магатму Ґанді;
- 1953 рік — американський хірург Джон Гібон першим успішно застосовує «штучне серце-легені»;
- 1958 рік — в Уельсі відбувається остання смертна кара;
- 1968 рік — у зв’язку з вуличними боями у Парижі французька влада закриває університет Сорбонна;
- 1990 рік — відкривають державний кордон між Молдовою та Румунією;
- 1991 рік — український стрибун із жердиною Сергій Бубка в Японії встановлює світовий рекорд, стрибнувши на 6 м і 7 см;
- 1992 рік — приймають конституцію республіки Крим;
- 1994 рік — урочисто відкривають тунель під Ла-Маншем між Францією й Великою Британією — Євротунель;
- 2023 рік — відбувається коронація Чарльза ІІІ та королеви-консорта Камілли.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-6-travnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2564211.html
/daytoday.ua/6-travnia/