Про це повідомляє Інформаційний портал Сумської міської ради, передає Укрінформ.
Наголошується, що мораторій на перейменування топонімів у межах Сумської міської тергромади охоплює всі вулиці, бульвари, майдани, площі, проспекти, провулки, проїзди і тупики.
Він діятиме до завершення воєнного стану.
«Встановлений мораторій є вимушеним кроком і став наслідком звернень від родин полеглих захисників та захисниць, командирів бойових підрозділів, а також звичайних громадян. Хтось просив не поспішати. Хтось ініціював перейменування вулиці, яка нещодавно вже була перейменована. Деякі мешканці – прямо чи опосередковано – висловлювали нерозуміння: навіщо змінювати назви зараз, коли триває війна?» — зазначили у міській раді.
Містян запевнили, що запроваджений мораторій – не крок назад, а, радше, пауза з повагою до Перемоги, «коли суспільство буде готове осмислити втрати глибше й відповідальніше».
«У час, коли Україна щодня втрачає своїх Героїв, ім’я кожного полеглого має жити – у нашій пам’яті, у назвах вулиць, у міському просторі, який завдяки їм залишається вільним. Сумська міська рада розуміє цю відповідальність, але водночас змушена ухвалювати непрості, але виважені рішення», — додали у міськраді.
Останніми у Сумах перейменували дві вулиці: Ремісничу – на честь Віталія Терещенка, а Водну – в пам’ять про Дмитра Богачова.
https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/4014697-u-sumah-zaprovadili-moratorij-na-perejmenuvanna-vulic-do-kinca-voennogo-stanu.html