«Вітай Білоножко завжди був жаданим гостем на Буринщині, його виступи на концертних сценах ставали справжнім святом для земляків, збирали сотні і тисячі поціновувачів. До самого серця проймали слова пісень, котрі линули срібними струнами душі співака, як молитва, як заповіт, як настанова, як спогад про дитинство», — йдеться в некролозі.
Народний артист України Віталій Білоножко висловився про війну на Донбасі
За його словами, одна з головних проблем в Україні — це російська агресія. На нашу країну напали чужі люди, які називають себе братами і вбивають українців. Про це він сказав 2018 року в ефірі 112 Україна.
Білоножко — про росіян: «Не брати вони, а монстри ватяні» (politeka.net/uk/society…)
_______________________________________________________________________________
Віталій Васильович Білоножко народився 11 червня 1953 року у селі Слобода Буринського району на Сумщині.
Першими піснями записаними Білоножком на радіо стали твори Максима Дунаєвського “Все пройдет” та “Городские цветы”. Згодом Білоножко знайшов собі постійних авторів – Олександра Злотника (пісні “Возвращайся сюда”, “Там де двоє зустрічаються”, “Затанцую тебя”, “Кто ты такой?”, “Тайфун по имени Катя”, “Старая дача”, “Чарівниця”, “Шануймо любов”) та Олександра Осадчого (“Ти — земле моя”, “Твоє ім’я”, “А була любов”, “Не лукав”, “Боже, дай Україні волю”).
У 1994 році фірма “НАК” випустила 2 компакт-касети під спільною назвою “Ярмарок”, через рік – “Яблуневий туман”, на яких зібрані останні на той час записи Віталія Білоножка. Відтоді ж Віталій почав концертувати разом зі своєю дружиною Світланою, колишньою солісткою оперети та ексдикторкою УТ-1.
У грудні 1995 року Віталію Білоножку присвоїли звання народного артиста України. Він є лауреатом багатьох всеукраїнських та міжнародних пісенних фестивалів і конкурсів, багаторазовим дипломантом музичної премії «Шлягер року».
sud.ua/uk/news/ukraine
За високу професійну майстерність та вагомий внесок у розвиток та популяризацію української пісні артиста також нагородили Міжнародним орденом Миколи Чудотворця (1998) та «Президентською Нікою» (1997). Білоножко є кавалером орденів Ярослава Мудрого V ступеня (2003), «За заслуги» III ступеня (2008), «За заслуги» II ступеня (2013).
Загалом Білоножко випустив шість компакт-дисків в Україні, США та Канаді, антологію власної творчості та 12 аудіокасет.
pb-news.info/2024/01/09/pomer-narodnyj-artyst-ukrayiny-vitalij-bilonozhko/