7 вересня за новим церковним календарем згадують преподобномученика Макарія Канівського, а також відзначають передсвято Різдва Пресвятої Богородиці.
7 вересня за новим церковним календарем (20 вересня за старим) — день пам’яті преподобномученика Макарія Канівського, архімандрита Овруцького, Переяславського, і передсвято Різдва Пресвятої Богородиці.
Макарій Канівський і Овруцький — український православний релігійний діяч, архімандрит Пінський, Овруцький, Переяславський.
Народився він у місті Овруч (Житомирська область) на початку XVII століття. Він походив зі знатної родини, у 25 років постригся в ченці в монастирі Успіння Пресвятої Богородиці в Овручі. Пізніше ченця направили в Куп’ятицький Пінський монастир, де він прославився подвижницьким і доброчесним життям, і незабаром його висвятили в сан ієродиякона, а потім — у сан ієромонаха.
Преподобний Макарій виконував обов’язки настоятеля Кам’янецького Воскресенського монастиря (Гродненська область), був настоятелем Куп’ятицького Пінського монастиря.
У 1660 році його призначили настоятелем Овруцького монастиря. Коли обитель розорили поляки, він став настоятелем Канівського монастиря — там він прославився багатьма чудесами і благодатним даром прозріння, багато хто приходив до настоятеля по духовну пораду і зцілення. Відомий випадок, як одного разу преподобний зцілив осліплого жителя міста Канева.
Пам’ятник Макарію (Токаревському) встановлено в Овручі і освячено 2008 року
За переказами, Макарій передбачив біди, які спіткали монастир і місто — голод, польську і татарську навалу. 1678 року Канів і монастир були розорені вщент, а самого архімандрита стратили турки — за відмову видати їм монастирські скарби. 8 вересня останки настоятеля поховали в монастирській церкві, пізніше їх перенесли до Переяслава, а 1942 року — до Троїцької церкви Черкас.
З 1965 року святиня перебуває в храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Черкасах. Біля мощей священномученика відбувалися численні зцілення.
***
7 вересня за новим стилем відзначають передсвято Різдва Пресвятої Богородиці. Передсвято — це день напередодні великого свята. Саме святкування Різдва Пресвятої Богородиці триває шість днів.
У день передсвята згадують, як народилася Діва Марія, що стала матір’ю Ісуса Христа. Її Різдво наблизило прихід часу, коли почали виконуватися обітниці Божі про спасіння роду людського. У храмах на богослужіннях читають молитви, присвячені прийдешній події.
Церковне свято 7 вересня за старим стилем
Сьогодні церковне свято за старим календарним стилем — день пам’яті апостола від 70-ти Тита.
Про що говорять прикмети на 7 вересня
Прикмети цього дня говорять про те, якими будуть ці осінь і зима:
- багато лушпиння на цибулині — зима буде морозною;
- журавлі високо і повільно летять — цієї осені буде багато дощів;
- мало хмар у небі — до холодної та вітряної зими;
- шишки низько ростуть — до швидкої і морозної зими.
У народі 7 вересня — свято Луків день, на честь преподобного Луки, пам’ять якого також звершується цього дня.
У цей день закінчували збирати цибулю і прибирали її на зберігання.
Що не можна робити 7 вересня
7 вересня, як і в будь-який інший день, Церква не схвалює сварок, лихослів’я, помсти, пліток і наклепу, виступає проти осуду, заздрощів, жадібності та відчаю. Не можна відмовляти тим, хто просить про допомогу.
У народі цього дня не радять давати гроші в борг, брати в борг хліб і борошно, а також хвалитися здоров’ям і достатком — можна всього позбутися. Не радять грати весілля — союз може бути недовгим.
Що можна робити 7 вересня
Увечері 7 вересня, напередодні великого свята у храмах проходять святкові служби.
У молитвах до Богородиці звертаються з проханнями про заступництво, здоров’я, дівчата просять про красу.
Святому Макарію Канівському моляться про зміцнення віри, ухвалення вірного рішення, а також просять зцілення від хвороб, фізичних і духовних, миру і злагоди.
У Луків день готують страви з цибулею: вважається, що кожен повинен з’їсти хоча б трохи цибулі і кажуть — скільки цибулі в тарілці, стільки й здоров’я наступного року.
7 вересня — іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Макар, Андрій, Петро, Микола, Олександр, Іван, Лев, Євген, Михайло, Степан, Василь.
За старим стилем іменини святкують Володимир, Іван.
https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-7-veresnya-2024-roku-golovni-zaboroni-dnya-12377154.html