Церковный праздник 6 июля: советы, традиции, разрешения и что не следует делать в этот день

523
VIEWS
https://images.unian.net/photos/2024_06/1717586449-9138.jpg?r=256565

6 липня за новим церковним календарем православні віряни згадують преподобного Сисоя Великого і преподобного Сисоя, схимника Києво-Печерського.

У народі день прозвали Сисоєв.

6 липня за новим календарним стилем (19 липня — за старим) — день пам’яті преподобного Сисоя Великого, відлюдника і наслідувача Антонія Великого, а також преподобного Сисоя, схимника Києво-Печерського.

Сисой Великий народився в V столітті, в Єгипті

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ce/Kiril_i_Metodij_vo_Tetovo_X019.JPG/361px-Kiril_i_Metodij_vo_Tetovo_X019.JPG

uk.wikipedia.org/wiki/Сисой_Великий

Він жив у Єгипетській пустелі, в печері, в якій до цього жив Антоній Великий, вів благочестиве життя в молитвах і пості. Про нього згадують, як про дивовижну людину — милостиву і доброзичливу, але водночас дуже сувору і вимогливу до себе. Сисой вірив у милосердя Бога і своїх учнів смирення, вважав, що щире покаяння людини Господь приймає протягом трьох днів.

https://fs3.fotoload.ru/f/0318/1522061580/2d52f71425.jpg

Ікона ХІХ-ХХ століття

Відомо, що Сисой мав дар чудотворення і міг зцілювати хворих, а одного разу навіть воскресив людину. За одним із переказів чоловік вирушив із сином у дорогу, але в дорозі хлопчикові стало зле, він упав і помер. Батько, знаючи, що недалеко живе чернець, здатний на чудеса, взяв сина на руки й поніс до відлюдника — зайшов до печери і, не маючи сил сказати що-небудь, поклав сина біля ніг святого, а потім вийшов. Сисой нічого не підозрював і просто сказав хлопчикові: «Піднімайся». Той встав і пішов до батька. Його радості та вдячності не було меж, але Сисой попросив нікому не розповідати про це. Таємницю цю дізналися тільки після смерті ченця-відлюдника.

Церковне свято 6 липня застарим стилем

https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/700-*/4/6a/adb04b24-65ed072af0e21a3e6b8a77873e78f6a4.webp?v=0567_1

6 липня за старим календарним стилем згадують мученицю Агрипину. Також за старим календарем триває Петрів піст 2024 — до 11 липня.

Про що говорять прикмети на 6 липня

https://patrioty.org.ua/images/2024/07/06032441_800_0_16878600552744_medium.jpg

За прикметами дня судять, якою буде погода найближчим часом, осінь і зима:

  • місяць яскраво-білого кольору — буде похолодання;
  • листя на деревах пожовкло — до ранньої осені та зими;
  • дощ пішов — осінь теж буде дощовою.

У народному календарі 6 липня — свято Сисоєв день. Помічено, що в цей час зазвичай випадають сильні роси, а прикмети кажуть, що, якщо зранку пройтися босоніж по росі, то можна зміцнити здоров’я і позбутися хвороб.

Що не можна робити 6 липня

Сьогодні, як і в інші дні, церква не схвалює лайки та сварок, злоби, наклепу, жадібності, зневіри.

Не можна відмовляти в допомозі тому, хто просить про неї.

Народні прикмети не радять поспішати — можна в поспіху накоїти непотрібного, а також робити домашні заготівлі — вийдуть невдалі й доведеться викинути.

6 липня за повір’ями не слід працювати жінкам — є ризик нашкодити собі, тому всю важку роботу цього дня беруть на себе чоловіки.

Що можна робити 6 липня

До Сисоя Великого звертаються з молитвами про допомогу в справах і гарний урожай — святого вважають покровителем хліборобів.

За народними звичаями в цей час зазвичай готують льохи і комори під новий урожай, збирають або закінчують збирати смородину і йошту.

6 липня — іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Валентин, Василь, Інокентій, Марта, Федір, Фелікс.

За старим стилем іменини у Митрофана, Олексія, Антона, Петра, Олександра, Федора, Артемія.

https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-6-lipnya-2024-golovni-zaboroni-dnya-12317031.html

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua