Уявіть собі швидкісний інтернет без кабелів і супутників. Якщо традиційне оптоволокно використовує світло для передавання даних підземними кабелями, то Taara використовує дуже вузький, невидимий світловий промінь для передавання даних зі швидкістю до 20 гігабіт на секунду на відстань до 20 кілометрів.
Ця технологія зможе надати доступ до інтернету в місцях, де неможливо прокладати кабелі. Про це повідомив генеральний директор проєкту Taara Махеш Крішнасвамі в X Blog.
Крішнасвамі зазначив, що золотим стандартом високошвидкісного підключення сьогодні вважається оптоволокно, але воно часто не підходить через ціну або географію. Зі свого боку технологія Taara обіцяє знизити вартість підключення і працює в оптичній області, де пропускна здатність практично безмежна.
Окремої уваги вартий і новий кремнієвий фотонний чіп розміром кілька міліметрів, що вміщається на кінчику пальця. Він робить те, що раніше вимагало обладнання розміром зі світлофор. Обладнання Taara можна встановити за кілька годин, а не місяців чи років, як вимагає звичайне оптоволокно.
Як це працює? Taara передає дані через повітря вузькими променями світла, як у оптоволокні, але без самого волокна і кабелів. Чіп має сотні світлових випромінювачів, які направляють світловий промінь із великою точністю. Коли два променя знаходять один одного, утворюється захищений канал для передачі даних.
Проект Taara – це справжня революція у світі інтернету, перші комерційні чіпи можуть зʼявитися на ринку вже 2026 року.
Фото: X/Alphabet | Кремнієвий фотонний чип Taara