У Хмельницькому на початку червня три дні тривав II Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Зірки Мельпомени». “Цього року у нас 17 вистав, 45 учасників художнього читання. Вистави є як серед дитячих колективів, так і серед дорослих”, – презентували подію організтори.
Конкурсні вистави йшли на майданчиках Хмельницького академічного обласного театру ляльок «Дивень» та Хмельницької обласної бібліотеки ім. Тараса Шевченка в очній формі.
Цьогоріч серез учасників – творчі колективи з майже десятка міст України: із Києва, Бучі, Дніпропетровська, Харкова, Вінниці, Чернівців, Черкас, Херсону, Миколаїва, Запоріжжя… Учасники із міст, в яких зараз неможливо жити та займатися творчістю – мужні діти, які попри все не полишають улюбленої справи. Це театральні спільноти із Нової Каховки, Горішніх Плавнів… Повага за внутрішню силу – колективам із Бучі.
Творчий колектив із Запоріжжя «Мотлох» презентував виставу, присвячену загиблому військовослужбовцю Максиму Кривцову. Наприкінці 2023-го захисник видав власну книгу «Вірші з бійниці» та не встиг презентувати її: він загинув у січні 2024-го…
Запоріжці зіграли виставу «Поет із позивним «Далі» на сцені театру ляльок «Дивень» у місті Хмельницькому – а це вже початок гастролів вистави.
І привезли I місце і диплом за найкращу режисуру за виставу.
Браво, «Мотлох»!
– Якщо говорити про театр під час війни. Взагалі є два напрямки, які можуть витягати людину з цього закупленого стану: перший – психотерапія, другий – мистецтво. Тобто питання на часі чи не на часі – дуже однозначне. Якщо дітям, молоді, хоча б на ці три дні повертається їх вкрадене дитинство – це значить, що театр має місце, має сенс і має бути, – вважає член журі, театральний аналітик, засновник проєкту «Театральна риболовля» Сергій Винниченко.
За матеріалами vsim.ua, t-fishing.co.ua