Хібукі-терапія розпочинає працювати у Запоріжжі.
За підтримки «Запоріжсталі» педагоги Запоріжжя на базі хабу громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» отримали навички з психологічної підтримки дітей методом хібукі-терапії, а також ці унікальні іграшки.
Авторка хібукі-терапії – ізраїльтянка Дафна Шарон-Максімов. Протягом місяця фахівчиня допомагала українським освітянам оволодіти унікальною методикою. Освітяни впевнені, діти чи не найбільше страждають від війни, тому методика хібукі-терапії вкрай необхідна. Такий метод терапії розрахований на дітей віком від чотирьох до 17-ти років.
Проводити заняття можна як індивідуально, так і в групі. Собака-обіймака допоможе дітям впоратися зі стресом від війни.
«Війну важко переживати кожному, і особливо дітям. Ми маємо знати, як підтримати їх. Я сподіваюся, що українські діти зможуть побороти травми, отримані під час війни, і саме дитячі психологи, освітяни та їх знання допоможуть у цьому», – розповіла Дафна Шарон-Максімов.
Терапія хібукі – це винайдений в Ізраїлі метод психологічної підтримки дітей, які пережили травматичні події, зокрема, пов’язані з війною. Тож така практика є вкрай актуальною й для України. «Хібук» в перекладі з івриту – обійми. Тобто хібукі – це собака-обіймака, створена таким чином, аби обхопити своїми обіймами дитину та дати їй відчуття довіри і захищеності водночас. Саме це є ключиком до розкриття переживань малечі, співчуття та встановлення діалогу з маленьким пацієнтом.
Нині проєкт хібукі-терапії активно запроваджується інших в українських містах, зокрема у Черкасах.