До таких висновків дійшов американський консервативний аналітичний центр American Enterprise Institute у своєму дослідженні.
В аналізі American Enterprise Institute говориться, що остаточний успіх вторгнення президента Володимира Путіна змінить обличчя Європи та надихне Росію погрожувати членам військового альянсу НАТО.
Успіх путінської агресії назавжди зруйнує безпековий баланс Європи, надихне рф на агресію проти членів НАТО та змусить Штати збільшити свої оборонні витрати на більш ніж 800 млрд доларів до 2029 року.
Ці розрахунки на збільшення витрат опираються на необхідність США стримувати одночасно московію та КНР при найгіршому сценарії розвитку подій. Наразі плани Пентагону щодо збільшення щорічних військових витрат певною мірою розраховані на посилення та відповідь на виклики в Азії.
А у разі одночасного стримування пʼятирічний план видатків збільшиться від 4,4 трлн до 5,2 трлн доларів до 2029 року. Саме тому короткострокові витрати на допомогу Україні набагато менші, ніж довгострокові витрати на те, щоб стримувати рф від подальшої агресії у разі її перемоги.