Опера GAIA-24 мовить про те, які руйнівні наслідки спричинив російський підрив Каховської ГЕС 6 червня 2023 року. Розумейко і Григорів у своєму музичному творі звертаються до Геї – давньогрецької богині Землі, а також до наукової теорії, що виникла в 1980-х, згідно з якою наша планета — живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту говорить, що заклад вже вдруге співорганізовує український павільйон на Венеційській бієнале, ба більше – робить це вдруге від початку повномасштабної війни. Цьогоріч публічна програма зосереджена навколо тем землі та води. Оперу поставлять у просторі середньовічної церкви Сан-Лоренцо у Венеції. Те, що місто стоїть на воді, додає символіки про досвіди війни та виклики.
Опера має на меті поєднати людське тіло й театральну сцену в єдиному музично-театральному ритуалі. Постанова складається з трьох актів. У першому – Songs of Mother Earth – звучатиме музика народів світу. У другій частині – Cabaret Metastasis – сцени створені на основі пластики оголеного тіла. У третій частині – Dance for Mother Earth – відбудеться карнавал музичних жанрів, який міститиме все від репу до народних пісень. Опера GAIA-24 триватиме близько 90 хвилин.
Музичний твір представили в Києві у травні 2024 року, пізніше з ним рушили в нідерландський Роттердам, а потім – у Відень. Після дійства у Венеції оперу зіграють у Берліні.
«GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo». Цей термін має кілька історичних контекстів. Один з них – це інсталяція архітектора Альдо Россо «Teatro del Mondo» – пливучий театр, який був створений в 1980 році для Венеційської бієнале, та проіснував два сезони: один у Венеції та наступний на іншому боці Адріатичного моря в Дубровнику. Опера, яку ми почали робити на березі Дніпра на лінії фронту і яка відбула свої прем’єри в Києві, у місті-порту Роттердам та на березі Дунаю у Відні у вересні, у той час, коли всю Європу охопили повені, рухається далі своїми водяними маршрутами. Цього разу в напрямку венеційської лагуни, вода якої така ж зелена, як і в Дніпрі між Запоріжжям та Херсоном», – говорив композитор, запоріжанин за походженням, Ілля Разумейко.