ЄС і Програма розвитку ООН (ПРООН) розпочали місію в Херсонській області для оцінки екологічних наслідків руйнування греблі Каховської ГЕС.
«Забруднення ґрунту становить значну загрозу для здоров’я населення та вимагає негайних заходів з мінімізації шкоди. Проте точних даних щодо ступеня та елементів забруднення води та ґрунту наразі немає – дослідження потребують фізичного збору зразків з важкодоступних прифронтових громад», – йдеться в дописі ПРООН в Україні у Facebook.
За підтримки Київської школи економіки зразки з 40 локацій вже проходять лабораторні аналізи й дослідження на понад 300 токсичних показників. Результати незабаром будуть оприлюднені.
«Дані та рекомендації стануть основою для ухвалення обґрунтованих рішень для врегулювання наслідків катастрофи», – додали в ПРООН.
Потік води, спричинений руйнуванням греблі Каховської ГЕС 6 червня 2023 року, знищив 80 населених пунктів в Україні. Це призвело до масштабних людських втрат, економічних збитків, руйнування критичної інфраструктури та довгострокової шкоди довкіллю. Однією з найсерйозніших екологічних проблем стало забруднення ґрунтів і поверхневих вод внаслідок викидів палива, мастильних матеріалів, пестицидів, токсичних хімікатів і патогенних мікроорганізмів.
У нещодавньому звіті «Оцінка потреб після катастрофи на греблі Каховської ГЕС», підготовленому Урядом України та Організацією Об’єднаних Націй, збитки, завдані катастрофою, оцінюються в понад 11 млрд доларів США.
Джерело: портал Східного партнерства