Про це повідомляє DW.
Найближчі два тижні військові навчання «Стійкий полудень» проходитимуть на авіабазах у Бельгії та Нідерландах, а також над акваторією Північного моря.
У навчаннях НАТО з ядерного стримування задіють «стратеги» B-52 Фото: Abaca/picture alliance
У понеділок, 14 жовтня, НАТО розпочне свої щорічні навчання із ядерного стримування «Steadfast Noon», у яких візьмуть участь понад 60 літаків над Західною Європою.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби Альянсу.
Фото: Abaca/picture alliance
«Steadfast Noon» триватиме два тижні. Під час навчань задіють винищувачі, здатні нести американські ядерні боєголовки, проте ці польоти не передбачають задіювання жодної бойової зброї.
Для участі у навчаннях надішлють літаки тринадцять членів Альянсу.
«Steadfast Noon є важливим випробуванням ядерного стримування Альянсу та надсилає чітке повідомлення будь-якому супротивнику, що НАТО Альянс готовий відповісти на будь-які погрози та захищатиме всіх членів Альянсу», – прокоментував навчання Генсек Альянсу Марк Рютте.
Ядерні навчання НАТО є щорічними, вони відбуваються щожовтня. У них беруть участь 2000 військовослужбовців з восьми авіабаз.
Також задіюють різні типи літаків, включаючи реактивні, які здатні нести ядерну зброю, бомбардувальники, винищувачі супроводу, літаки-заправники та літаки, здатні вести розвідку та радіоелектронну боротьбу.
Цього року навчання передбачають польоти в основному над приймаючими країнами – Бельгією та Нідерландами, та в повітряному просторі Данії, Великобританії та Північного моря.
НАТО: Навчання не є реакцією на агресію росії
У НАТО наголошують, що «Стійкий полудень» не є прямою реакцією на агресивну війну росії проти України і що бойова зброя під час маневрів не застосовуватиметься. Однак навчання покликані надіслати РФ чіткий сигнал про те, що Альянс готовий захищатися, зокрема, за допомогою ядерної зброї, «якщо станеться найгірше».
«Ядерне стримування є основою безпеки Північноатлантичного альянсу», — зазначив генеральний секретар НАТО Марк Рютте перед стартом маневрів. За його словами, ці військові навчання мають продемонструвати «будь-якому супротивникові», що Альянс готовий відповісти на будь-які погрози і захищатиме всіх своїх союзників.
У пресслужбі Альянсу наголошують, що НАТО вживає заходів для забезпечення безпеки, безпеки, ефективності та надійності ядерного стримування Альянсу.
«У декларації Вашингтонського саміту НАТО чітко зазначено, що «фундаментальною метою ядерного потенціалу НАТО є збереження миру, запобігання примусу та стримування агресії»». У ній зазначено, що «поки існує ядерна зброя, НАТО залишатиметься ядерним альянсом», – зазначили у НАТО і додали, що цього року перший винищувач F-35A союзників із Нідерландів був оголошений готовим до виконання ядерних завдань.
https://lb.ua/world/2024/10/12/639494_shchorichni_navchannya_nato_iz_yadernogo.html