ДЕНЬ 1201-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1201 RUSSIAN AGRESSIO
8 червня — День працівників текстильної та легкої промисловості. Щорічно другої неділі червня Україна відзначає професійне свято – День працівників текстильної та легкої промисловості. Вперше цей день було відзначено 9 червня 1994 року. Відзначається щорічно в другу неділю червня відповідно до Указу Президента України від 09.06.1994 р. № 285/94 на честь усіх, хто опікується пошиттям одягу.
Легка промисловість в Україні — це 25 підгалузей: трикотажна, швейна, текстильна (основна), бавовняна, шкіряна, лляна, взуттєва тощо. В Україні формування легкої промисловості розпочалось у другій половині 19 сторіччя. Вже за століття цей вид промисловості став значущим для української економіки.
Метою Дня працівників текстильної та легкої промисловості є подяка спеціалістам цієї сфери за старанну працю, завдяки якій українці мають змогу купляти продукти місцевого виробництва; залучення влади до модернізації легкої промисловості України задля повного використання потенціалу.
8 червня — Всесвітній день океанів. Відзначається щорічно як заклик до суспільства не забруднювати природу і цінувати океанічні види відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 63 / 111.
Саме океани вважаються життєво важливим буфером проти загрозливих кліматичних змін. Вони вкривають 70% поверхні Землі, є найбільшою біосферою нашої планети і домівкою для 80% всіх живих організмів. Безмежним водним простором виробляється половина загальної кількості кисню, поглинається чверть викидів вуглекислого газу та 90% тепла, спричиненого цими викидами.
8 червня відзначають Міжнародний день домогосподарки та домохазяїна. Ініціаторкою його запровадження стала Габріела Дельгадо, працівниця Національного інституту жінок, розташованого у Мехіко. Мета свята – звернути увагу на працю людей, зайнятих веденням домашнього господарства.
Їхня роль у побудові суспільства надзвичайно значна. Саме домогосподарки та домохазяїни створюють мікроклімат, сприятливий для виховання майбутніх громадян.
У 2003 році в Італії була створена перша у світі організація домогосподарів, яка покликана познайомити одружених чоловіків з домашньою роботою. Учасники спільноти освоюють секрети кулінарії, діляться рецептами та ефективними способами прибирання без використання «агресивних» хімічних засобів.
8 червня кожного року відзначається важлива екологічна подія – Міжнародний день дій на захист слонів у зоопарках (International Day of Action for Elephants in Zoos). Цей день є глобальною подією, спрямованою на підвищення обізнаності про важке становище слонів у зоопарках і пропаганду їх переселення до акредитованих притулків.
Ініційований організацією «На захист тварин» (In Defense of Animals, IDA) у 2009 році, цей день об’єднує активістів, любителів тварин і небайдужих громадян, щоб висвітлити суворі реалії, з якими стикаються слони в неволі, і домогтися значущих змін.
Як назвати дитину, яка народилася 8 червня
Іменини: Василь, Костянтин, Павло, Федір, Меланія.
Талісманом людини, народженої 8 червня є берил. Мінерал, що сяє у найрізноманітніших відтінках.
Берил з давніх часів вважався могутнім оберегом. Йому приписували здатність відганяти темну енергію й усілякий негатив, захищаючи свого власника від зла та неприємностей.
Цього дня народилися:
- 1987 рік — Віктор Гурняк, військовослужбовець 24-го батальйону територіальної оборони “Айдар”, учасник російсько-української війні. Герой України;
- 1988 рік — Михайло Несольоний, молодший сержант Збройних сил України, Герой України;
- 1989 рік — Ольга Жовнір, українська фехтувальниця, олімпійська чемпіонка
Пам’ятні дати і події 8 червня:
170 років від дня народження Наталії Іванівни Кобринської (1855-1920), української письменниці, журналістки, громадської діячки;
120 років від дня народження Антіна Павлося (1905-1954), українського скульптора, живописця (США).
1668 рік — Петра Дорошенка обирають гетьманом України, відкривши нову сторінку в історії козацької державності;
1783 рік — Розпочинається виверження вулкана Лакі в Ісландії — одне з наймасштабніших і найтрагічніших у світовій вулканології, що спричинило тисячі людських жертв і серйозні кліматичні зміни;
1815 рік — Завершує роботу Віденський конгрес, що переформатував політичну карту Європи після Наполеонівських воєн;
1824 рік — Ноа Кашинг із Канади отримує патент на винахід машини для миття та валяння вовни;
1827 рік — Відкривається грязьовий курорт Саки, який швидко став популярним місцем оздоровлення;
1869 рік — Американець Айвз Макгаффні офіційно отримує патент на пилосос;
1915 — Казимир Малевич створив свій перший «Чорний квадрат» (загалом відомі 4 авторські варіанти);
1918 — Проголошена Грузинська Демократична Республіка;
1919 — В ході Чортківської офензиви, Українська Галицька армія здобула Чортків та змусила польську армію до відступу на відстань 120 км;
1924 — Британці Джордж Меллорі й Ендрю Ірвін вирушили на підкорення Евересту (дехто вважає, що цим альпіністам вдалося підкорити вершину задовго до Е. Гілларі);
1928 — Здійснено перший авіаційний переліт зі США в Австралію.
1940 — Оголошено про відкриття плутонію, 94-го елемента в періодичній таблиці;
1947 — Уперше відкрите судноплавство по всьому Дніпру;
1949 — Вийшов у світ роман Джорджа Орвелла «1984».
1965 — Американські компанії «Фрито-Лей» і «Пепсі-Кола» злилися, утворивши компанію «PepsiCo»;
1967 — У Середземному морі повітряні та морські сили Ізраїлю помилково атакували американський корабель «ЮСС Ліберті» (USS Liberty), який спостерігав за воєнними діями в регіоні;
1989 — У Франції вперше представлений бойовий вертоліт Мі-28;
1992 — Вийшов перший номер газети «Флот України», єдиної україномовної газети ВМС ЗСУ в Криму;
1993 — Розпочався всеукраїнський страйк шахтарів;
1999 — Вперше в Україні стала доступною програма міжнародного бакалаврату. Навчання за цією програмою запропонувала своїм учням Печерська міжнародна школа в Києві.
Джерела:
daytoday.ua/8-chervnia
https://interfax.com.ua/news/general/1078296.html
/www.dilovamova.com