ДЕНЬ 653-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ — DAY 653 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року — 23 дні.
8 грудня відзначається День мандрівника в часі. Якщо дослівно, «День, у який можна прикидатися мандрівником у часі».
Свято з’явилося в Інтернеті понад 20 років тому завдяки фанатам фантастики. Вони й запропонували оригінальний спосіб святкування — вдавати з себе прибульців.
Ідея такої подорожі здавна бентежила уми людей. Цю тему висвітлювали у своїх творах письменники-фантасти, а режисери знімали видовищні художні стрічки.
Вчені теж не залишалися осторонь, а після відкриття загальної теорії Ейнштейна почали працювати над створенням машини, яка б дала змогу відправитися в бажаний час.
Але в таких заманливих подорожах криється і велика небезпека, бо ніхто не може впевнено сказати, чи впливає зміна минулого на події в майбутньому. Великий фантаст Рей Бредбері описав можливість такого результату у творі «І вдарив грім», коли головний герой випадково наступив на метелика, мандруючи в стародавні часи.
Щорічно 8 грудня святкують миле гастрономічне свято, а саме День шоколадного тістечка.
Насправді, брауні дуже популярні у світі. Свідчення тому — тисячі варіацій цього простого десерту з хрусткою скоринкою і щільною вологою серединкою.
За багато років існування брауні пережив безліч метаморфоз і став таким, яким його знаємо ми — класичним шоколадним десертом, який господині всіх поколінь робили і продовжують робити на сімейні вечори. Причин тому кілька: він смачний, простий, подобається дітям і дорослим і, найважливіше — ніколи не набридає.
8 грудня у США — День брауні та Національний день кондитерських виробів, у Болгарії — День студента, у Фінляндії — День Яна Сібеліуса та фінської музики, у Панамі — День матері.
У 1868 році у Львові було засновано товариство «Просвіта».
У 1955 році було затверджено офіційний прапор Ради Європи.
7 грудня 1991 року відбулася зустріч лідерів України, Білорусі та Російської Федерації в Біловезькій Пущі. Вона завершилася підписанням Біловезької угоди, яка засвідчила юридично факт припинення існування СРСР як держави.
Як назвати дитину, яка народилася 8 грудня
Іменини: Кирило, Вікторія, Сергій, Анфіса.
Талісманом людини, народженої 8 грудня, є чароїт. Один із найбільш рідкісних камінців у світі. Здавна вірили, якщо довгий час дивитися на чароїт, то відчуєте заспокоєння.
Цього дня народилися:
- 1907 рік — український композитор, диригент. Народний артист України Климентій Домінчен;
- 1912 рік — засновник і перший ректор Ужгородського університету Степан Добош;
- 1919 рік — авторка першої у світі мови програмування високого рівня («Адресної мови програмування») Катерина Ющенко.
Пам’ятні дати 8 грудня
- 1609 рік — в Мілані відкриваєтьсяся Амброзіанська бібліотека, друга найбільша в Європі публічна бібліотека після Бодлеанської;
- 1868 рік — у Львові засновують товариство «Просвіта»;
- 1881 рік — горить віденський Рінгтеатр, у якому гине близько 850 людей;
- 1919 рік — коаліція союзників (члени Антанти) визначає східним кордоном Польщі «лінію Керзона», юридично затвердивши анексію Польщею деяких українських етнічних земель;
- 1941 рік — США та Велика Британія оголошують війну Японії;
- 1963 рік — у Неваді викрадають сина американського співака Френка Сінатри;
- 1963 рік — розпочинає свою роботу Український католицький університет імені святого Климента в Римі;
- 1966 рік — в Егейському морі тоне грецький пором «Іракліон», гине 217 людей;
- 1980 рік — кількома пострілами в спину 25-річний Марк Чепмен вбиває Джона Леннона, який ввечері повертався з дружиною Йоко Оно додому;
- 1991 рік — на позачерговому засіданні уряду Чехо-Словацької Федеративної Республіки приймають рішення про визнання незалежності України;
- 1994 рік — група дослідників під керівництвом Сігурда Хофманна в Центрі дослідження важких іонів імені Гельмгольца синтезує хімічний елемент 111, який надалі отримує назву рентгеній на честь винахідника X-променів Вільгельма Рентгена;
- 2004 рік — Верховна Рада України голосує за «великий пакет» — внесення змін до Конституції, внесення змін до Конституції в частині місцевого самоврядування, та закон «Про особливості застосування закону України «Про вибори Президента України» при переголосуванні повторного голосування у грудні 2004 року»;
- 2010 рік — із другим запуском SpaceX Falcon 9 та першим — SpaceX Dragon, SpaceX стає першою приватною компанією, якій вдалося успішно запустити, вивести на орбіту та безпечно повернути космічний апарат;
- 2010 рік — японський космічний апарат IKAROS із живленням від сонячного вітрила — пролітає повз планету Венера на відстані 80 000 км;
- 2013 рік — о 18:00 в Києві під час мітингу на Євромайдані валять пам’ятник Леніну на Бесарабці.
Церковне свято. Цього дня вшановують святу Анфісу Римську, яка постраждала за християнську віру в 5 столітті. Анфіса була дружиною римського сановника і сповідувала християнство (за переказами, її хрестив святитель Амвросій Медіоланський, пам’ять якого вшановують напередодні).
Одного разу дружина градоначальника запропонувала їй прийняти аріанське хрещення (аріанське вчення заперечувало єдність Бога-отця та Ісуса Христа). Анфіса відмовилася і за наклепом жінки була спалена на багатті.
Ханука
Ханука — це єврейське свято свічок, які запалюють на честь дива, що сталося під час освячення Храму після перемоги війська Єгуди Маккавея над військами царя Антіоха 164 року до нашої ери.
Це свято починається 25-го числа єврейського місяця кислева і триває вісім днів.
Непорочне зачаття Діви Марії, культ якої дуже популярний у католицизмі, — одне з головних свят, присвячених Богородиці. Має найвищий статус в ієрархії католицьких свят — урочистості. У всіх європейських костелах цього дня відбуваються урочисті богослужіння.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/952747.html
celebratoday.com/uk/events/december/08/chocolate-cake-day-usa
https://tsn.ua/other/yake-8-grudnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2464783.html