ДЕНЬ 988-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 988 RUSSIAN AGRESSION
7 листопада святкують Міжнародний день проєктного менеджера. Святкується в перший четвер листопада. Це професійне свято створене, щоб відзначити важливу роль проєктних менеджерів у бізнесі, технологіях, будівництві, IT, і багатьох інших галузях.
Мета цього дня — підкреслити цінність проєктного менеджменту, відзначити внесок професіоналів, які ведуть проєкти до успішного завершення, і підвищити обізнаність про навички та зусилля, необхідні для управління проєктами.
Професійне свято Міжнародний день проєктного менеджера було започатковано у 2004 році. День керування різноманітними проєктами вперше пройшов на чолі з Лаверном Джонсоном та Лорі Мілхевен. В акції також брали участь жінки та чоловіки з команди IIL – Міжнародного інституту навчання.
7 листопада в Україні і світі святкують Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом в закладах освіти. Припадає на перший четвер листопада. Започаткований ЮНЕСКО. Мета цього дня – привернути увагу до проблем насильства та булінгу серед дітей та молоді в освітніх закладах і сприяти створенню безпечних умов навчання, де панує повага, підтримка та довіра.
Основна тема цього дня – об’єднання зусиль суспільства, педагогів, батьків та учнів, аби зупинити насильство, фізичний, вербальний та емоційний булінг, а також кібербулінг. ЮНЕСКО підкреслює, що насильство та булінг у школах можуть мати руйнівні наслідки для емоційного, психічного та соціального розвитку дітей і підлітків, впливаючи на їх успішність, самооцінку та довготривале благополуччя.
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет підкреслив, що з 2020 року перший четвер листопада відзначається як Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у школах. Цей день слугує важливим нагадуванням світові про те, що будь-яка форма насильства в школі порушує права учнів на освіту, здоров’я та благополуччя. У звіті ЮНЕСКО за 2019 рік зазначено, що майже кожна третя дитина стикається з булінгом, а кожен десятий учень стає жертвою кібербулінгу.2
7 листопада Всесвітній день відповідального туризму. Цей день засновано з метою підвищення обізнаності про важливість відповідального підходу до туризму, який враховує екологічні, культурні та соціальні аспекти.
Ініціативу започаткувала Міжнародна коаліція відповідального туризму (International Coalition of Responsible Tourism) для привернення уваги до позитивного впливу, який може мати відповідальний туризм як на природні, так і на культурні ресурси.
7 листопада Міжнародний день медичної фізики. Цей день засновано Міжнародною організацією медичної фізики (IOMP) 2013 року, щоб підвищити обізнаність про важливість медичної фізики та роль медичних фізиків у сучасній медицині. Дата обрана на честь дня народження Марії Кюрі, відомої вченої-фізика та хіміка, яка зробила значний внесок у дослідження радіоактивності.
Міжнародний день боротьби проти раку відзначається різними заходами, включаючи конференції, семінари та публічні лекції.
Такі організації, як Європейська федерація організацій з медичної фізики (EFOMP) та Американська асоціація фізиків у медицині (AAPM) беруть активну участь у цих святкуваннях, підвищуючи обізнаність про роль медичних фізиків.
7 листопада святкують Міжнародний день інуїтів. Це свято було започатковано, щоб вшанувати культуру, історію та права інуїтів – корінного народу Арктичного регіону. Інуїти живуть на територіях Канади, Гренландії, Аляски (США) та Чукотки (Росія
Ініціатором цього свята виступила Приполярна рада інуїтів, яка є представником інтересів корінних народів Арктики, що мешкають у США, Канаді, Гренландії та Росії.
Перше засідання ради відбулося у 1977 році на Алясці. Метою її створення стало об’єднання нечисленних народностей інуїтів та сприяння просуванню їх прав на міжнародному рівні.День ініційовано Міжнародною радою інуїтів (Inuit Circumpolar Council, ICC), що є міжнародною організацією, яка об’єднує інуїтів різних країн для захисту їхніх прав та культурної ідентичності.
Також 7 листопада Міжнародний день африканського письменника. Він був заснований Африканською асоціацією письменників (Panafrican Writers’ Association, PAWA) для вшанування літературної спадщини Африки та підтримки африканських авторів, які сприяють розвитку культури та освіти на континенті.
Мета цього дня — популяризувати африканську літературу, привернути увагу до проблем, з якими стикаються письменники, та розширити їхній вплив на світову літературну сцену.
Як назвати дитину, яка народилася 7 листопада
Іменини: Богдан, Валерій, Василь, Георгій, Григорій, Євген, Іван, Кирило, Костянтин, Максим, Михайло, Микола, Олександр, Олексій, Павло, Сергій, Федір, Єлизавета.
Талісманом людини, народженої 7 листопада, є турмалін.
Здавна вважалося, що цей камінь усуває всі страхи. А ще турмалін дарує відчуття захищеності.
Цього дня народилися:
- 1950 рік — український художник Віталій Садовський;
- 1987 рік — українська фехтувальниця, олімпійська чемпіонка Галина Пундик;
- 1988 рік — український тенісист Олександр Долгополов.
Пам’ятні дати і події 7 листопада
- 1708 рік — український гетьман Іван Мазепа з частиною свого війська з’єднується з військами шведського короля Карла XII біля села Гірки;
- 1788 рік — козаки під орудою Антона Головатого завойовують османську фортецю Очаків;
- 1909 рік — у Львові створюють Український Студентський Союз;
- 1918 рік — початок третього наступу більшовиків на Україну;
- 1919 рік — в Ізяславі УНР і Польська Республіка підписують протокол про встановлення демаркаційної лінії між українськими й польськими військами;
- 1920 рік — за угодою в Ялтушкові Добровольча армія де-факто визнає незалежність УНР;
- 1928 рік — в Харкові офіційно відкривають Держпром — перший український та європейський хмарочос;
- 1940 рік — У Канаді створюють Комітет українців Канади — КУК;
- 1941 рік — Люфтваффе топить теплохід «Вірменія» поблизу Севастополя;
- 1951 рік — у Києві починає роботу перший в Українській РСР телевізійний центр;
- 1967 рік — Генеральна Асамблея ООН приймає Декларацію про ліквідацію дискримінації жінок;
- 1990 рік — розгін міліцією у Києві студентів на площі Перемоги та провокація проти народного депутата Степана Хмари;
- 2000 рік — Джордж Вокер Буш стає президентом США;
- 2009 рік — британський боксер-суперваговик Девід Хей перемагає Миколу Валуєва і відібрав у нього титул чемпіона світу за версією WBA.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-7-listopada-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2694138.html
daytoday.ua/7-lystopada
Цього дня народилися:
280 років від дня народження Нестора Максимовича Амбодика-Максимовича (Максимовича-Амбодика) (1744–1812), українського вченого-енциклопедиста, лікаря-просвітителя, одного з основоположників вітчизняного наукового акушерства, ботаніки і фітотерапії, письменника, перекладача, педагога; за іншими даними народився 1742 р.;
140 років від дня народження Михайла Васильовича Птухи (1884–1961), українського вченого в галузі демографічної статистики, економіста, організатора науки;
125 років від дня народження Миколи Федоровича Комарницького (1899–1984), українського краєзнавця, літературознавця, журналіста;
125 років від дня народження Ладі (Лідії Михайлівни) Могилянської (1899–1937), української поетеси;
125 років від дня народження Дмитра Федотовича Ніколенка (1899–1993), українського психолога, організатора психолого-педагогічної освіти;
90 років від дня народження Григорія Дем’яновича Зленка (1934–2015), українського письменника, публіциста, журналіста, літературознавця, книгознавця, краєзнавця-україніста, бібліографа, енциклопедиста;
80 років від дня заснування (1944) Національного транспортного університету (на той час – Київський автомобільно-дорожній інститут).
https://interfax.com.ua/news/general/1025710.html