ДЕНЬ 652-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ — DAY 652 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року — 24 дні.
День української хустки
День української хустки – неофіційне свято, яке відзначають 7 грудня. Його придумали, щоб привернути увагу жінок до збереження традицій і звичаїв.
mzzso19.mkrada.gov.ua
Уперше день української хустки відзначили 2019 року, відтоді свято має щорічний характер. Святкують день хустки в різний спосіб — носять їх, роблять флешмоби в соціальних мережах, поширюють фото, відвідують тематичні фотосесії.
etnoxata.com.ua
Здавна хустка вважалася справжнім оберегом серед нашого народу. Тому активістки вирішили запровадити таке свято для відродження українських традицій та донесення історичних фактів про цей предмет гардеробу українок. Перші хустки, які носили в Україні, мали білий колір. А кольорові прийшли до нас із Туреччини.
День місцевого самоврядування
7 грудня професійне свято відзначають ті, хто пов’язав своє життя з місцевим самоврядуванням, хто працює на благо розвитку громад.
Встановлене указом Президента України 25 листопада 2000 року. Саме цього дня, 7 грудня 1990 року, депутати Верховної Ради України більшістю голосів ухвалили закон «Про місцеве самоврядування». Саме ж свято було створене 2000 року за Указом Президента України.
Міжнародний день цивільної авіації
7 грудня 1944 року делегати 52 країн, які прилетіли до США на Міжнародну конвенцію з цивільної авіації, підписали Конвенцію про міжнародну цивільну авіацію, або Чиказьку конвенцію.
ї
www.volynnews.com/files/news
Уперше Міжнародний день цивільної авіації відсвяткували на 50-десяту річницю підписання конвенції. У 1996 році свято стає офіційно встановленим Генеральною Асамблеєю ООН. Від початку 2000-х років цивільна авіація переживає стрімкий розвиток, адже кількість пасажирів збільшується.
Як назвати дитину, яка народилася 7 грудня
Іменини: Лев, Антон, Григорій, Іван, Ігнатій, Михайло, Павло.
Талісманом людини, народженої 7 грудня, є цитрин. Свою назву камінь отримав завдяки лимонно-жовтому окрасу. Здавна цитрин використовували як оберіг. Вважали його символом сонячного світла.
В цей день народилися:
- 1888 рік — український письменник, видавець, редактор, композитор, художник Левко (Лев) Лепкий;
- 1950 рік — український художник і іконописець Віталій Садовський;
- 1986 рік — офіцер Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Герой України (2022, посмертно) Олександр Капічун.
Пам’ятні дати 7 грудня
- 1678 рік — Луї Геннепін першим з-поміж європейців бачить Ніагарський водоспад;
- 1732 рік — у Лондоні відкривається театр Ковент-Гарден, домашня сцена Лондонського королівського балету та Лондонської королівської опери;
- 1941 рік — японська авіація знищує американську морську базу Перл-Гарбор;
- 1972 рік — вирушає 11-та та остання у програмі «Аполлон» пілотована людьми місія на Місяць;
- 1982 рік — у Форт-Ворті (Техас) уперше у світі застосовують страту смертельною ін’єкцією;
- 1988 рік — землетрус у Вірменії силою 6,9 бала руйнує міста Спітак та Ленінакан, гине близько 25 тисяч людей;
- 1991 — На зустрічі президентів Білорусі, Росії та України ліквідовано СРСР;
- 2009 рік — в США виходить The Legend of Zelda: Spirit Tracks для Nintendo DS;
- 2017 рік — курс Bitcoin досягає свого історичного максимуму в 17,7 тис. дол.
Церковне свято — День пам’яті святителя Амвросія
Святитель Амвросій був сміливим захисником православної віри проти аріанської єресі, яка заперечувала божественність Христа. Він також боровся проти язичництва і сприяв його знищенню в імперії. Він не боявся чинити опір навіть імператорам, коли вони порушували закони Божі.
Святитель Амвросій написав багато творів з богослов’я, екзегези, етики, історії, гімнографії та інших тем. Він був одним із Отців Церкви, які сформували християнську доктрину і традицію. Вплинув на перетворення святого Августина, який став одним із найвидатніших богословів Західної Церкви.
Святитель Амвросій помер 397 року і був похований у базиліці, яка носить його ім’я. Шанується як святий і церковний учитель у католицькій, православній і протестантських церквах.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/952544.html
https://tsn.ua/other/yake-7-grudnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2464498.html