ДЕНЬ 1107-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1107 RUSSIAN AGRESSIO
6 березня в Україні і світі святкують Всесвітній день книжки (World Book Day) — глобальне свято читання та літератури. Припадає на перший четвер березня, зазвичай святкують у Великій Британії та Ірландії.
Це ініціатива ЮНЕСКО, але у Великій Британії та Ірландії її святкують окремо від Всесвітнього дня книги та авторського права (23 квітня), щоб не збігатися з Великоднем і зробити день більш зручним для школярів. Це свято популяризує читання серед дітей і підлітків, мотивуючи їх відкривати світ через книжки.
Всесвітній день книги – це важлива подія, яку відзначають у всьому світі, щоб вшанувати книги, авторів і радість читання, цей день підкреслює важливість літератури в нашому житті, сприяючи підвищенню грамотності та доступу до літератури для всіх, особливо для дітей та молоді.
Європейський день праведників – це щорічна подія, яка відзначається 6 березня, щоб вшанувати тих людей, які продемонстрували виняткову мужність і відданість у захисті прав людини та сприянні свободі та справедливості.
Ця подія була заснована Європейським парламентом у 2012 році, щоб вшанувати героїзм людей, які ризикували своїм життям, щоб врятувати інших під час деяких із найтемніших періодів історії людства, включаючи Голокост, геноцид та етнічні чистки.
Відзначення цього дня має надихати майбутні покоління протистояти несправедливості та гнобленню та пропагувати такі цінності, як толерантність, солідарність і людська гідність.
Також 6 березня День без домашніх завдань. Це неофіційне свято. Його ідея полягає в тому, щоб дати учням перепочинок від навчального навантаження та дозволити їм відпочити або зайнятися улюбленими справами.
Деякі школи справді звільняють учнів від домашніх завдань цього дня, але загалом це неофіційне свято, і його проведення залежить від конкретного закладу освіти.
А ще 6 березня Всесвітній день боротьби з лімфедемою. Його мета – підвищення обізнаності про лімфедему та ліпедему, підтримка пацієнтів і сприяння дослідженням у цій сфері.
Лімфедема – це хронічне захворювання лімфатичної системи, за якого в тканинах накопичується рідина, викликаючи набряки, найчастіше на руках і ногах.
Як назвати дитину, яка народилася 6 березня
Іменини: Аркадій, Костянтин, Максим, Федір, Юліан, Олена.
Талісманом людини, народженої 6 березня, є аметист.
Камінь, який створює в житті гармонію, підсилює інтуїцію. В давнину аметист вважали символом рівноваги. Він допомагає під час медитації.
Цього дня народилися:
- 1946 рік — український актор та режисер Володимир Талашко;
- 1947 рік — український фізик, політик і громадський діяч, міністр освіти і науки України, ректор Львівського університету Іван Вакарчук;
- 1984 рік — українська акторка, журналістка, телеведуча, громадська діячка Яніна Соколова.
Пам’ятні дати і події 6 березня
- 2022 рік — із метою відзначення подвигу, героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії російської федерації проти України надано відзнаку Місто-герой України таким населеним пунктам: Волноваха, Гостомель, Маріуполь, Харків, Херсон, Чернігів.
6 березня — 160 років від дня народження Григорія Грушевського [1865-бл. 1922], письменника, драматурга, фольклориста, педагога, громадського діяча;
100 років від дня народження Валерія Ламаха [1925-1978], художника монументально-декоративного мистецтва, графіка, педагога;
90 років від дня народження Богдана Рубчака [1935-2018], поета, літературознавця, есеїста у [США].
- 12 рік до н. е. — імператор Октавіан Август приймає титул Pontifex Maximus, найважливішу релігійну посаду Риму;
- 632 рік — заключна проповідь пророка Магомета на горі Арафат;
- 1665 рік — починає видаватися найстаріший науковий журнал світу — Philosophical Transactions of the Royal Society;
- 1853 рік — Театр ла Феніче (Венеція) вперше ставить «Травіату» Джузеппе Верді;
- 1857 рік — Верховний суд США у справі Дред Скотт проти Сендфорда постановлює, що Конституція США не передбачає громадянства, прав і свобод для чорношкірих людей;
- 1899 рік — німецька компанія Bayer отримує патент на торговельну марку «аспірин»;
- 1902 рік — засновують футбольний клуб «Реал Мадрид»;
- 1913 рік — вперше в пресі згадують слово «джаз»;
- 1918 рік — Українська Центральна Рада проголошує адміністративну реформу УНР, поділивши її на 32 землі;
- 1933 рік — новий президент США Ф. Д. Рузвельт на тиждень зупиняє усі банківські операції, що допомогло відновити довіру американців до банківської системи у розпал Великої депресії;
- 1939 рік — на честь 125-ї річниці від дня народження Кобзаря у Києві відкривають пам’ятник Тарасу Шевченку;
- 1964 рік — боксер Кассіус Клей приймає іслам і стає Мухаммедом Алі;
- 1991 рік — засновують Національний олімпійський комітет України;
- 1992 рік — починається розіграш першого Чемпіонату з футболу незалежної України;
- 2002 рік — Енія отримує нагороду World Music Awards як найуспішніша виконавиця у світі;
- 2003 рік — Верховна Рада України ухвалює Закон «Про Державний гімн України».
Джерела:
daytoday.ua/6-bereznia/
https://tsn.ua/other/yake-6-bereznya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2778702.html