ДЕНЬ 1079-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1079 RUSSIAN AGRESSIO
6 лютого Всесвітній день без мобільного телефона. Це неофіційне свято, яке закликає людей хоча б на день відкласти смартфони, зменшити цифрову залежність і більше часу приділити живому спілкуванню та реальному життю.
Ця ідея належить французькому письменнику Філу Марсо, який запропонував святкувати цей день у 2001 році. Метою є не просто забути про мобільні телефони, а й відчути, як це — жити без них хоча б один день.
Це свято проходить щорічно в один із трьох днів: 6, 7 або 8 лютого, і кожен може обрати день на свій розсуд. Відключившись від звичних технологій, можна відкрити для себе нові можливості для спілкування, зосередженості та відпочинку.
Згодом до ініціативи долучилися різні організації, і сьогодні цей день відзначають у багатьох країнах світу.
Святкування починається 6-го лютого недарма. В цей день католицькі віряни у всьому світі відзначають іменини Гастона. Це не тільки поширене французьке ім’я, у 1970-ті роки воно було згадане у хіті того часу «Le téléfon» (Телефон). Пісню виконує відомий французький співак Ніно Феррер. Там є дуже співзвучні до теми нашого свята слова: «Гастон, дзвонить телефон! Але знову ніхто не відповідає».
Таким чином, дата святкування Всесвітнього дня без мобільного телефону є досить символічною, особливо для французів.
Свято запропонував 2001 року французький письменник Філіпп Мерсьє. Він хотів привернути увагу до проблеми залежності від мобільних пристроїв та їхнього впливу на соціальні зв’язки.
Філ Марсо пропагує своє свято як добровільний захід. Він не примушує людей відмовлятися від своїх телефонів, а закликає до акції доброї волі, що допоможе людям серйозно задуматися над тим, яким чином сучасні технології впливають на звички та спілкування людей.
Поринути в атмосферу цього дня — це спробувати відновити баланс між реальним світом та цифровими технологіями. Адже часом важливо зробити паузу й насолоджуватись тими митями, коли не потрібно постійно перевіряти повідомлення чи сповіщення.
Тож чи готові ви відкласти мобільний хоча б на один день? Спробуйте — і, можливо, цей досвід змінить ваше ставлення до цифрової залежності.
6 лютого святкують Міжнародний день оптиміста (International Optimist Day) – міжнародне свято, що відзначається в перший четвер лютого.
Щороку організації оптимістів у всьому світі проводять добровільні акції, під час яких надихають молодих людей ентузіазмом, навчають їх новим навичкам, допомагають розкритися талантам. І все це з однією метою – забезпечити сповнене щастя та оптимізму майбутнє.
Хоча офіційного визнання з боку ООН це свято поки не має, воно активно поширюється в різних країнах. Його мета – нагадати людям, що оптимізм допомагає долати труднощі та досягати успіху.
6 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день саамського народу. Це головне свято саамів – корінного народу Північної Європи, який проживає на території Норвегії, Швеції, Фінляндії та Росії (Кольський півострів).
Дата 6 лютого була обрана на честь першого Саамського конгресу, що відбувся 1917 року в норвезькому місті Тронгейм.
Це була перша подія, коли саами з різних країн зібралися, щоб обговорити свої права, культуру та взаємодію. 1992 року під час конференції Саамської ради в Гельсінкі було прийнято рішення зробити цей день офіційним святом.
А ще 6 лютого Міжнародний день нетерпимого ставлення до операцій, які калічать жіночі статеві органи. Цей день був запроваджений ООН 2003 року за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та інших міжнародних організацій.
Його мета — привернути увагу до проблеми жіночого обрізання (FGM – Female Genital Mutilation), яка залишається серйозним порушенням прав людини. FGM – це насильницьке хірургічне втручання, яке передбачає часткове або повне видалення зовнішніх статевих органів жінки з немедичних причин. Такі процедури проводяться в багатьох країнах Африки, Близького Сходу та Азії.
Як назвати дитину, яка народилася 6 лютого
Іменини: Анатолій, Василь, Дмитро, Іван, Максим, Олександр, Марія, Христина.
Талісманом людини, народженої 6 лютого, є сапфір.
Камінь, який допомагає зміцнити організм. Сапфір здавна вважається талісманом гарного настрою.
Цього дня народилися:
- 1861 рік — український хімік, винахідник протигаза Микола Зелінський;
- 1903 рік — український письменник Юрій Шовкопляс;
- 1978 рік — шоста перша леді України Олена Зеленська.
Пам’ятні дати і події 6 лютого
6 лютого – 105 років від дня народження Василя Левковича [1920–2012], українського військового діяча, полковника УПА;
85 років від дня народження Олега Орача [Комара, 1940–2005], українського поета, прозаїка;
50 років із дня народження Миколи Панькова [1975-2014], Героя Небесної Сотні, Героя України.
- 1633 рік — Владислав IV стає Королем Речі Посполитої;
- 1819 рік — султан Джохора Тенгку Абдул Рахман дозволяє британцю Стемфорду Рафлзу створити торговий пункт у Сінгапурі;
- 1840 рік — за договором Вайтангі Нова Зеландія переходить під управління Великої Британії, а племена маорі отримують заступництво метрополії;
- 1900 рік — Олександр Попов вперше передає по радіо сигнал про лихо на морі;
- 1901 рік — у Парижі на вокзалах з’являються перші громадські телефони;
- 1925 рік — починає виходити перша українська піонерська газета «На зміну» (згодом — «Зірка»);
- 1931 рік — на екрани США виходить фільм Чарлі Чапліна «Вогні великого міста»;
- 1933 рік — підписання тристороннього договору між державами Малої Антанти;
- 1935 рік — у продаж вперше надходить настільна гра «Монополія»;
- 1952 рік — на престол Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії сходить королева Єлизавета ІІ з династії Віндзорів;
- 1958 рік — створюють Спілку кінематографістів України;
- 1971 рік — під час прогулянки Місяцем американський астронавт Алан Шепард демонструє удар по м’ячику від гольфу;
- 1985 рік — Стів Возняк, співзасновник компанії Apple Computer, залишає компанію на знак протесту проти її перетворення в громіздке і малоефективне бюрократизоване підприємство;
- 1985 рік — компанія Microsoft оголошує про створення текстового процесора Word, призначеного для комп’ютерів IBM PC;
- 1992 рік — Україна встановлює дипломатичні відносини з Буркіна-Фасо;
- 1996 рік — британську антарктичну станцію «Фарадей» передають українським полярникам, на її базі створюють українську станцію «Академік Вернадський»;
- 2004 рік — у Таїланді 357 парашутистів встановлюють рекорд з купольної акробатики — вони утворюють в небі гігантську квітку, кольори якої відповідали кольорам прапора країни;
- 2018 рік — з космодрому на мисі Канаверал фірма SpaceX успішно здійснює перший політ надважкого ракетоносія Falcon Heavy;
- 2023 рік — потужний землетрус у Туреччині та Сирії, понад 50000 загиблих.
Джерела:
daytoday.ua/6-liutoho
https://tsn.ua/other/yake-6-lyutogo-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2757327.html