ДЕНЬ 1227-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1227 RUSSIAN AGRESSIO
Свято було засноване Указом Президента України № 693/2015 від 4 липня 2015 року. Спочатку цей день вважався датою заснування Національної поліції, але 2018 року офіційно став професійним святом.
День Національної поліції України | |
---|---|
![]() |
|
Засновано | 9 грудня 2015 |
Дата | 4 липня |
Перші присяги
4 липня 2015 року на київській Софійській площі відбулася перша церемонія присяги на вірність державі співробітників новоствореної поліції — патрульних.
Через чотири тижні, відпрацьованих цією службою в тестовому режимі, Закон «Про національну поліцію» було підписано Президентом.
Керівну посаду в Національній поліції посіла Хатія Деканоідзе, яка до цього була радником очільника МВС, а ще раніше — міністром освіти й науки Грузії.
Починаючи з 2018 року дату було змінено на 4 липня — в пам’ять про день, коли нові патрульні вперше присягнули бути вірними українському народу.
4 липня в Україні святкують День судового експерта. Професійне свято, яке було встановлене для вшанування праці всіх тих фахівців, які здійснюють судову експертизу.
Свято було створене Указом Президента України №424/2009 від 10 червня 2009 року. Ініційоване святкування було Координаційною радою з проблем судової експертизи при Мін’юсті.
Судовий експерт — це спеціаліст, який проводить експертні дослідження за дорученням суду, слідчих чи інших уповноважених органів.
Судово-експертна діяльність відіграє дуже важливу роль у питаннях захисту прав громадян та у забезпеченні справедливого суддівства.
Професія судового експерта дуже важлива, адже саме за його допомогою відбувається правосуддя не на здогадках, а на фактах та доказах. Завдяки цим спеціалістам виправдовують невинних та наказують винних у злочинах. Від точності та об’єктивності експертиз залежить хід розслідування злочину.
Як назвати дитину, яка народилася 4липня
Іменини: Андрій, Богдан, Дмитро, Марк, Михайло, Микола, Олексій, Федір, Анастасія, Марія, Марта, Олександра, Ольга, Тетяна.
Талісманом людини, народженої 4 липня, є гіацинт. Цей мінерал надзвичайно цінується у сучасному ювелірному мистецтві.
У давнину йому приписували цілющу силу — вважалося, що він здатен захистити свого власника від усіх недуг.
Цього дня народилися:
- 1960 рік — Георгій Арутюнян, учасник Євромайдану, Герой України;
- 1981 рік — Дмитро Лубінець, правозахисник, уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
- 1992 рік — Ірина Петренко, українська біатлоністка, багаторазова призерка та чемпіонка чемпіонатів світу та Європи серед юніорів, чемпіонка та призерка чемпіонатів Європи та Універсіад.
Пам’ятні дати і події 4 липня
135 років від дня народження Адама Мечиславовича Солтиса (1890−1968), українського та польського композитора, диригента, педагога;
120 років від дня народження Михайла Тимофійовича Оратовського (1905–1966), українського вченого-селекціонера, автора та співавтора 33 районованих сортів черешні;
100 років від дня народження Анатолія Никифоровича Фоміна (1925–2013), українського художника;
90 років від дня народження Петра Содаля (1935), українського історика, одного з перших дослідників історії УПА, громадського діяча (США).
2022 рік — українські захисники висаджуються на звільнений острів Зміїний і піднімають над ним державний прапор, утвердивши символічну перемогу над окупантами.
- 1187 рік — відбувається вирішальна битва на Рогах Хаттіна, яка змінює хід хрестових походів: війська султана Саладіна завдають нищівної поразки хрестоносцям;
- 1456 рік — розпочинається облога Белграда османською армією, європейські захисники міста згодом здобувають одну з найгучніших перемог у боротьбі з Османською імперією;
- 1607 рік — запорожці здійснюють сміливий напад на турецьке місто Очаків, продемонструвавши міць козацького флоту;
- 1610 рік — під Клушином польсько-литовські війська здобувають перемогу над чисельно переважаючою армією Московського царства;
- 1776 рік — у Філадельфії офіційно проголошують незалежність США шляхом ухвалення Декларації незалежності;
- 1631 рік — в Парижі засновують перше в світі агентство з працевлаштування, що стає передвісником сучасних бірж праці;
- 1865 рік — світ бачить перше друковане видання казкової повісті Льюїса Керрола “Аліса у Дивокраї”;
- 1917 рік — у Києві відбувається виступ полуботківців, які намагаються домогтися негайного проголошення незалежності України від Російської республіки;
- 1941 рік — у Львові німецька окупаційна влада здійснює масове знищення польських науковців;
- 1946 рік — колишнє прусське місто Кенігсберг отримує нову назву — Калінінград.
Джерела:
https://tsn.ua/other/iake—4-lypnia-sviato-vse-pro-tsey-den-iake-tserkovne-sviato-shcho-ne-mozna-robyty-2852531.html
daytoday.ua/4-lypnia