ДЕНЬ 1127-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1127 RUSSIAN AGRESSIO
26 березня День Національної гвардії України. 18 березня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ про запровадження Дня Національної гвардії України. Разом з проголошенням нового свята було скасоване святкування Дня внутрішніх військ МВС України, яке існувало згідно з Указом президента України Леоніда Кучми від 1996 року.
Національна гвардія відіграє ключову роль у різних надзвичайних ситуаціях, забезпечуючи стабільність і порядок.
Перший Указ про формування Республіканської гвардії було підписано у серпні 1991 року. До розпорядження Верховної Ради перейшли всі військові частини, що належали Міністерству внутрішніх справ колишнього Радянського Союзу та дислокувалися на території нашої держави.
У листопаді ВРУ прийняла закон про створення та регламент роботи Національної гвардії України. Закон було підписано Головою Верховної Ради України Леонідом Макаровичем Кравчуком.
До складу цього формування відносяться бригади та полки оперативного призначення та охорони громадського призначення, полки охорони важливих державних об’єктів та інші підрозділи.
Законом передбачена максимально допустима кількість військовослужбовців, що можуть перебувати у складі Нацгвардії – вона становить 60 000 осіб. НГУ належить до Міністерства внутрішніх справ та знаходиться у повному підпорядкуванні Міністра внутрішніх справ України.
26 березня в Україні і світі святкують День свободи документів. Це міжнародне свято, яке святкують останньої середи березня. Його мета — підвищити обізнаність щодо важливості відкритих форматів документів і їх використання для забезпечення доступу до інформації та збереження даних на майбутнє.
Свято було засноване 2008 року спільнотою, яка підтримує відкриті стандарти та технології. Основна ідея цього дня — довести, що користувачі повинні мати можливість працювати з документами без прив’язки до конкретних програм чи закритих форматів, які можуть бути недоступними для інших. З нагоди цього дня проводяться різні заходи: конференції, семінари, презентації, а також інформаційні кампанії, що пропагують використання відкритих стандартів. Зокрема, до таких форматів належать OpenDocument, PDF/A та інші.
А ще 26 березня Всесвітній день математики (World Math Day) – це щорічна подія, яка відзначається в усьому світі, щоб підвищити важливість математичної освіти та заохотити учнів розвивати цікавість до математики.
Цей день відзначається щороку й організовується онлайн-освітньою компанією 3P Learning. Дата події щороку змінюється і щорічно визначається організатором. Математика є основою для багатьох сучасних досягнень, і цей день покликаний зробити її більш доступною і цікавою для різних людей.
Також 26 березня Цілий день для цільного зерна. Його основна мета — звернути увагу людей на користь продуктів із цільного зерна для їхнього здоров’я.
Цільнозернові продукти зберігають усі компоненти зерна: висівки, зародок і ендосперм, що робить їх багатими на клітковину, вітаміни, мінерали та антиоксиданти.
Вони покращують травлення, допомагають контролювати рівень цукру і холестерину, підтримують нормальну вагу. Цей день часто святкують через різноманітні заходи, такі як семінари, кулінарні майстер-класи та інформаційні кампанії, які навчають людей, як замінити оброблені продукти на цільнозернові для покращення харчування та загального самопочуття.
Пам’ятні дати і події 26 березня
100 років від дня народження П’єра Булеза (1925–2016), французького композитора, диригента, музичного діяча, одного з лідерів європейського композиторського авангарду;
70 років від дня народження Галини Яківни Скляренко (1955), української мистецтвознавиці.
- 590 рік — імператор Маврикій оголосив свого сина Феодосія співімператором Візантійської імперії;
- 1027 рік — Папа Іван XIX коронував Конрада II імператором Священної Римської імперії;
- 1636 рік — було засновано Утрехтський університет;
- 1812 рік — землетрус зруйнував Каракас, столицю Венесуели;
- 1826 рік — композитор Шуберт провів свій єдиний публічний концерт;
- 1830 рік — у Пальмірі (штат Нью-Йорк) почався продаж Книги Мормона — священного тексту Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів;
- 1845 рік — у США був запатентований медичний пластир;
- 1881 рік — Румунія проголосила себе королівством;
- 1904 рік — у Львові завершили будівництво нового залізничного вокзалу;
- 1917 рік — Михайло Грушевський повернувся до Києва з заслання, де його вітали піднятим синьо-жовтим прапором;
- 1920 рік — Латвія визнала незалежність Української Народної Республіки та її уряд;
- 1945 рік — завершилася битва за Іодзіму;
- 1956 рік — було підписано угоду про створення Об’єднаного інституту ядерних досліджень у Дубні;
- 1971 рік — Східний Пакистан оголосив незалежність від Пакистану, утворивши державу Бангладеш, і розпочав війну за свою незалежність;
- 1979 рік — прем’єр-міністр Ізраїлю Менахем Бегін, президент Єгипту Анвар Садат та президент США Джиммі Картер підписали мирну угоду між Єгиптом і Ізраїлем;
- 1992 рік — Верховна Рада України ухвалила закон «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України», який визначає цей день як День внутрішніх військ МВС України;
- 1995 рік — у семи країнах ЄС набули чинності Шенгенські угоди, що скасували візовий контроль на кордонах;
- 1999 рік — макровірус Мелісса почав розповсюджуватися через електронну пошту, завдавши шкоди на понад 80 мільйонів доларів.
- 2006 рік — в Україні відбулися чергові парламентські вибори;
- 2008 рік — у Новій Шотландії, Канада, відбулася акція на підтримку людей, хворих на епілепсію, що отримала назву «Фіолетовий день»
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-sogodni-26-bereznya-svyato-v-ukrayini-scho-svyatkuyut-2791779.html
daytoday.ua/26-bereznia/