ДЕНЬ 1036-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1036 RUSSIAN AGRESSIO
Різдво Христове є одним із головних християнських свят. Більшість православних церков світу, як і Римо-католицька церква та більшість протестантських церков, святкують Різдво 25 грудня за сучасним григоріанським календарем чи новоюліанським.
Різдво Христове в Україні завжди вважалося одним з найбільших релігійних свят. Цього року українці будуть святкувати його 25 грудня.
Від 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар, тому дати багатьох церковних свят змінилися. Зміни торкнулися і другого найбільшого релігійного свята — Різдва Христивого.
Тому від 2023 року українці будуть святкувати його 25 грудня, тобто на 14 днів раніше, ніж до цього.
Українці цього дня традиційно відвідують різдвяну службу. Будинок до свята прибирають і накривають столи білими скатертинами, а також ставлять сніп сіна – дідух. Готують смачні й багаті страви, головною з яких є кутя. Діти й підлітки 25 грудня ходять по домівках і співають колядки.
Нині, у цей тяжкий для України час, складно уявити, що може бути легко на серці, коли довкола війна і розпач. Проте світло Різдва здатне проникнути крізь найтемніший морок і подарувати нам віру у краще майбутнє.
Святкування самого Різдва починається від самого ранку. Українці зустрічають це велике свято словами «Христос народився!» і чують у відповідь «Славімо Його!«.
Святкування переважно проходить у родинному колі. Святковий стіл завжди щедрий, вже не пісний. Цього дня прийнято згадувати покійників, родичів та друзів.
Щасливого Різдва!
Христос рождається! Славімо його!
25 грудня в світі також святкують Хануку. Це єврейське свято, яке триває вісім днів і святкується на честь відновлення Другого Храму в Єрусалимі та дива, пов’язаного з лампадою Менори.
Свято починається 25-го дня місяця Кіслев за єврейським календарем, що зазвичай припадає на кінець листопада або грудень за григоріанським календарем.
Ханука пов’язана з подіями, що відбулися в ІІ столітті до нашої ери, коли євреї під проводом династії Хасмонеїв (Макавей) повстали проти грецького царя Антіоха IV Епіфана, який намагався насадити еллінську культуру і релігію. Після перемоги євреї відновили Храм, який був осквернений, і освятили його заново.
Згідно з традицією, коли Храм було відновлено, євреї знайшли лише одну посудину з освяченою оливою, достатньою для горіння Менори лише на один день. Однак олива горіла вісім днів, що дало змогу підготувати нову порцію чистої оливи. Це вважається дивом і основою свята.
Ханука символізує перемогу світла над темрявою, духу над матерією та віри над безвір’ям. Це свято є нагадуванням про мужність і відданість традиціям, а також про силу віри, що здатна творити дива.
День гарбузового пирога (National Pumpkin Pie Day) відзначають у США щорічно 25 грудня. Це символічний шматочок традиції та кулінарної святкової культури.
Це день святкування одного з найулюбленіших американських десертів.
Цей день присвячений насолоді гарбузовим пирогом, традиційним північноамериканським солодким десертом, особливо популярним восени та на початку зими, особливо на День подяки та Різдво.
Гарбузовий пиріг має багату історію, яка налічує близько 400 років. Джерела цього святкового десерту можна простежити у перших поселенців Нового Світу, які, можливо, використовували гарбуз для приготування пирога, хоча, швидше за все, без скоринки й не такого солодкого, як сучасні версії.
Як назвати дитину, яка народилася 25 грудня
Іменини: Василь, Григорій, Дмитро, Костянтин, Леонід, Михайло, Микола, Олександр, Анфіса, Марія.
Талісманом людини, народженої 25 грудня, є топаз.
За народними переказами, цей камінь здатний вилікувати нервову систему та підвищити імунітет. Також топаз є символом спокою та рівноваги.
Цього дня народилися:
- 1907 рік — український прозаїк, драматург Євген Кравченко;
- 1973 рік — українська актриса театру та кіно Вікторія Спесивцева;
- 2005 рік — український стрибун у воду, наймолодший в історії стрибків у воду чемпіон Європи Олексій Середа.
Пам’ятні дати і події 25 грудня
- 336 рік — у Римі відбувається перше документально підтверджене святкування Різдва;
- 350 рік — римський імператор Ветраніон відрікається від престолу на користь Констанція під час зустрічі у Ниші;
- 498 рік — король франків Хлодвиг приймає католицизм у Реймсі;
- 800 рік — у Римі Папа Лев III коронує франкського короля Карла Великого імператором;
- 1492 рік — каравела «Санта-Марія», на якій Христофор Колумб доплив до берегів Америки, налітає на рифи біля берегів Гаїті через недбалість вахтового матроса;
- 1582 рік — іспанський король Філіп II засновує першу в Європі математичну академію;
- 1758 рік — Йоган Георг Палич уперше спостерігає комету, повернення якої раніше пророчив англійський астроном Едмунд Галлей, ім’я якого вона носить нині;
- 1855 рік — у Кінгстоні (Канада) відбувається перша відома нині гра в хокей;
- 1923 рік — вперше на новорічній ялинці в Білому домі (Вашингтон) засвічують електричну гірлянду;
- 1968 рік — «Led Zeppelin» відвідують США в рамках свого першого американського турне;
- 1975 рік — в Києві відкривають пам’ятник Івану Котляревському;
- 1989 рік — розстрілюють румунського диктатора Чаушеску Ніколае i його дружину Єлену Чаушеску;
- 1991 рік — президент США Джордж Буш у зверненні до американського народу заявляє, що Сполучені Штати визнають незалежність України і готові негайно встановити з нею дипломатичні відносини;
- 1992 рік — Міністерство юстиції України реєструє Українське добровільне культурно-просвітницьке правозахисне благодійне товариство «Меморіал» ім. Василя Стуса;
- 2002 рік — у Голосіївському місцевому суді Києва завершується процес над 18 членами УНА-УНСО, учасниками масових заворушень 9 березня 2001.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-25-grudnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2728242.html
/daytoday.ua/25-hrudnia