ДЕНЬ 880-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 880 RUSSIAN AGRESSION
День наближеного значення числа Пі (Pi Approximation Day) відзначається 22 липня і присвячений математичній константі пі (π). Символом свята є дріб 22/7, який є звичайним наближенням числа пі, що дорівнює приблизно 3,14.
Цей день є святом математичної концепції, яка відома вже майже 4 000 років і використовується в різних обчисленнях, від розмірів кіл до траєкторій космічних апаратів.
У числа Пі протягом року є кілька календарних дат його вшанування. Це ще одна подія серед низки математичних свят і подій протягом року. Однак, День наближеного значення числа Пі у липні має характер жартівливого і веселого математичного свята.
Архімед, один з найвидатніших античних математиків, вперше обчислив значення числа пі 250 року до нашої ери. Грецька літера π вперше була використана Вільямом Джонсом 1706 року як скорочення слова «периферія», а популяризував її Леонгард Ейлер 1737 року.
Грецька літера π вперше була використана Вільямом Джонсом у 1706 році як скорочення слова “периферія”, яка згодом стала стандартним математичним позначенням майже через 30 років, коли її популяризував Леонгард Ейлер у 1737 році.
Жорж Бюффон, французький математик 18 століття, винайшов спосіб обчислення числа Пі на основі ймовірності. Вперше число Пі було обчислено машиною у 1957 році, коли Джордж Рейтвізнер і Джон фон Нейман за допомогою комп’ютера ENIAC обчислили 2037 цифр числа Пі. Багато безстрашних математиків наслідували їхній приклад
22 липня День літнього відпочинку (Summer Leisure Day). Це маловідоме, проте дуже позитивне свято, яке було започатковане 2015 року. Метою Дня літнього відпочинку є привернення уваги людства до необхідності виділення часу на релаксацію, наголошення на вагомості створення літнього дозвілля.
Сьогодні роль відпочинку недооцінена, але регулярні розваги, відпустки, прогулянки чи просто відволікання від буденних справ та роботи вкрай важливі для нашого здоров’я – як фізичного, так і психічного. 22 липня – чудова можливість переосмислити своє ставлення до відпочинку та спланувати його.
А ще 22 липня День гамака. Це свято присвячене відпочинку та релаксації в гамаку, який є символом літнього відпочинку та спокою.
Гамак був винайдений індіанцями майя з Центральної та Південної Америки понад тисячу років тому. Вони використовували його не лише для сну та відпочинку, але й для захисту від диких тварин та негоди.
Слово «гамак» походить від аравакського слова «hamaca», що означає «рибальська сітка».
22 липня Всесвітній день мозку. Це свято було започатковане Всесвітньою федерацією неврології 2014 року з метою підвищення обізнаності про важливість здоров’я мозку.
/www.dilovamova.com
Людський мозок є головним органом центральної нервової системи, який контролює всі функції нашого тіла. Всесвітній день мозку спрямований на привернення уваги до різних аспектів здоров’я мозку, включаючи профілактику та лікування неврологічних захворювань
Вага мозку людини становить приблизно 2% від загальної маси, але, незважаючи на це, даний орган споживає найбільшу кількість енергії.
Як назвати дитину, яка народилася 22 липня
Іменини: Олексій, Михайло, Магдалина, Марія.
Талісманом людини, народженої 22 липня є смарагд.
Дорогоцінний камінь, який відомий з давніх часів. Наприклад, смарагд згадується ще в Біблії. Він прикрашав одяг першосвященників.
Цього дня народилися:
- 1962 рік — український художник, член Національної Спілки художників України Віктор Дейсун;
- 1977 рік — український дзюдоїст Геннадій Білодід;
- 1989 рік — офіцер Національної гвардії України, учасник російсько-української війни, Герой України Віталій Блажко.
Пам’ятні дати і події 22 липня
- 1099 рік — хрестоносці створюють Єрусалимське королівство, першим главою держави стає Готфрід Бульйонський;
- 1502 рік — до Лісабона повертаються учасники португальської експедиції, в якій на посаді астронома брав участь Амеріго Веспуччі;
- 1790 рік — у Королівстві Франція націоналізовують майно церкви;
- 1793 рік — шотландський дослідник Александер Маккензі стає першим європейцем, що перетинає Канаду зі сходу до Тихого океану;
- 1819 рік — відбувається прем’єра вистави Івана Котляревського «Наталка Полтавка»;
- 1921 рік — в газеті «Селянська правда» з’являється перший фейлетон Остапа Вишні;
- 1922 рік — день заснування першого та найбільшого куреня старших пластунів «Лісові Чорти»;
- 1944 рік — створюють Міжнародний валютний фонд;
- 1960 рік — Куба націоналізовує цукрові заводи, що належали США;
- 1969 рік — Хуан Карлос I офіційно стає спадкоємцем Франсіско Франко на посту глави держави в ранзі короля Іспанії;
- 1979 рік — компанія Sony починає продаж перших побутових пристроїв «Walkman»;
- 1983 рік — американець Дік Сміт першим облітає Землю на гвинтокрилі;
- 1983 рік — скасовують воєнний стан у Польській Народній Республіці;
- 1986 рік — Палата громад британського парламенту голосує за скасування тілесних покарань у державних школах;
- 2001 рік — розпочинається офіційний візит в Україну глави Китайської Народної Республіки Цзян Цземіня;
- 2014 рік — місто Сєвєродонецьк звільняють від терористів ЛНР.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-22-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2619369.html
daytoday.ua/22-lypnia/