ДЕНЬ 695-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ — DAY 695 RUSSIAN AGRESSION
Всесвітній день домашнього сиру (World Quark Day) або Всесвітній день кварку відзначається 19 січня, присвячений вшануванню домашньому сиру кисломолочному — універсального та поживного молочного продукту.
/nday.te.ua
Перший Всесвітній день домашнього сиру був започаткований у січні 2019 року “Королевою кварку”, німецькою письменницею та ентузіасткою здорового харчування.
Її метою було популяризувати користь домашнього сиру для здоров’я та заохочувати його включення до щоденного раціону.
День був заснований для підвищення обізнаності про цей поживний продукт і його універсальність як у солодких, так і в солоних стравах. День заохочує людей відкривати для себе домашній сир і включати його у свій раціон, відзначаючи його користь для здоров’я та кулінарну універсальність.
19 січня проводиться День консервної банки. Британський торговець Пітер Дуранд запатентував консервну банку в 1810 році. Ці січневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер.
Консервні банки — це контейнери, які найчастіше використовують у комерційному виробництві для пакування або зберігання таких предметів, як харчові продукти або інші товари. Запатентована 1810 року Пітером Дюрандом, британським торговцем, бляшана банка була способом зберігання швидкопсувних продуктів упродовж понад 200 років. Консервна банка була запатентована тільки 1825 року Даггеттом і Кенсетом у США, і минуло ще 33 роки, поки Езра Ворнер не винайшов консервний ніж 1858 року.
19 січня в Україні і світі святкують Міжнародний день фетишу. Свято було запроваджене 2009 року інтернаціональною спільнотою у Великої Британії для підтримки та боротьби з дискримінацією фетиш і БДСМ-культур.
Фото: Pexels
Фетишизм не є розладом. Однак інколи він може становити небезпеку для здоров’я чи знижувати працездатніть людини. Головна мета цього свята полягає в тому, щоб донести міжнародній спільноті інформацію про про фетишизм та запобігти соціальному непорозумінню.
19 січня у США — День Героїв Конфедерації в Техасі, День народження Едгара Аллана По, Національний день попкорну, в Ісландії — День чоловіка, у Монте-Карло — відкриття Міжнародного циркового фестивалю.
Як назвати дитину, яка народилася 19 січня
Іменини: Федір, Макар, Сава, Антон, Арсен, Григорій, Марко, Феодосія, Єфросинія.
Талісманом людини, народженої 19 січня, є яшма. Мінерал, який може мати різний колір. Здавна вважалося, що талісмани з яшмою носять люди, які люблять подорожувати. А ще вважалося, що це камінь краси.
Цього дня народилися:
- 1909 рік — повітовий провідник ОУН Долинщини, член Крайового Проводу ОУН Осередніх і Східних Земель Іван Клим;
- 1912 рік — український політичний та військовий діяч, активний діяч ОУН. в’язень німецьких концтаборів Ярослав Стецько;
- 1927 рік — кінопостановник, видавець і громадський діяч української еміграції в Австралії Кардаш Петро.
Пам’ятні дати 19 січня
- 1795 рік — Батавська революція в Голландській республіці завершується проголошенням Батавської республіки;
- 1825 рік — Езра Деггетт і його племінник Томас Кенсетт із Нью-Йорка отримали патент на спосіб консервування в бляшаних банках лосося, устриць і омарів;
- 1903 рік — оголошують проведення першої велогонки «Тур де Франс» — найпрестижнішого і найпопулярнішого спортивного велозмагання наших днів;
- 1906 рік — побачив світ перший номер першого українського сатиричного журналу «Шершень»;
- 1907 рік — в журналі «Вар’єте» з’являються перші рецензії на кінофільми;
- 1915 рік — француз Георг Клод отримує патент на неонову трубку, яку використовували для зовнішньої реклами;
- 1925 рік — спільне засідання ВУАН постановляє організувати Медичний відділ ВУАН;
- 1938 рік — американська фірма «General Motors» перша у світі починає серійне виробництво дизельних двигуні;
- 1946 рік — створюють Союз українців у Великій Британії;
- 1946 рік — створюють Міжнародний військовий трибунал для Далекого Сходу;
- 1955 рік — президент США Дуайт Ейзенхауер дозволяє уперше показати по телебаченню зняту пресконференцію;
- 1963 рік — відбувається перший виступ групи The Beatles на телебаченні;
- 1966 рік — Індіра Ганді стає третім прем’єр-міністром Індії;
- 1978 рік — у Німеччині випускає останній автомобіль «Фольксваген Жук»;
- 1981 рік — Алжирські угоди вирішують кризу з американськими заручниками, захопленими 1979 року при штурмі посольства США в Тегерані;
- 2012 рік — ФБР закриває сайт Megaupload;
- 2014 рік — у Києві на вулиці Грушевського розпочинається збройне повстання проти диктаторського режиму Януковича;
- 2017 рік — в Україні офіційно з’являється Суспільне мовлення: зареєстрована Національна суспільна телерадіокомпанія України.
- 2017 — Дослідники з Northwestern University розробили систему штучного інтелекту, яка пройшла на людському рівні стандартний тест на візуальний інтелект.
Церковне свято. Православна церква вшановує пам’ять преподобного Макарія Великого, Єгипетського. Преподобний Макарій народився близько трьохсотого року в селищі Птинапор, яке було розташоване на території Єгипту. Молодий чоловік рано овдовів і після смерті дружини зайнявся вивченням Священного Писання.
Коли померли його батьки, Макарій покинув село і став послушником у одного зі старців, який проживав неподалік. За деякий час він був висвячений у сан диякона місцевої церкви, але досить скоро зник у Фаранській пустелі в пошуках самотності.
Почувши про Антонія Великого, преподобний Макарій став його учнем. За порадою преподобного, останній оселився в Скитській пустелі. Близько 360 року преподобний заснував монастир, який згодом був названий його ім’ям. Макарій Великий помер у 391 році у заснованому ним монастирі. Мощі святого знаходяться в Амальфі в Італії і в монастирі Макарія Великого.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/961497.html
https://tsn.ua/other/yake-19-sichnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2489296.html
daytoday.ua/podiya/den-domashnoho-syru