ДЕНЬ 874-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 874 RUSSIAN AGRESSION\
16 липня кожного року Україна відзначає День прийняття Декларації про суверенітет, бо саме цього дня у 1990 році Верховна Рада УРСР ухвалила цей документ, тим самим встановивши суверенітет України.
Декларація про державний суверенітет України була прийнята 16 липня 1990 року Верховною Радою Української РСР конституційною більшістю народних депутатів.
За цей документ проголосували 355 депутатів, чотири депутати були проти, а один утримався. Ця Декларація визначила державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і
Декларація має велике історичне значення для нашої країни, адже вона проголосила українське громадянство, самостійність (культурну, економічну, освітньо-наукову, духовну тощо), незалежність, право встановлювати зовнішні відносини. Державно-правовий акт допоміг відродити українську державність та встановити історичну справедливість. Декларація про суверенітет – це фундамент для створення Акту проголошення незалежності.
16 липня в Україні святкують День бухгалтера і аудитора. Це свято відзначають щорічно 16 липня від 2004 року. Дата святкування була вибрана на честь ухвалення Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» 1999 року.
2004 року Указом Президента в нашій країні офіційно було встановлено День бухгалтера з датою 16 липня. В 2018 році до назви свята було внесено зміни, і з того часу ми відзначаємо День бухгалтера та аудитора. Це свято визнає внесок працівників бухгалтерських служб у розвиток фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій, а також зростання національної економіки.
А ще 16 липня Міжнародний день драг-культури. Це свято було створено, щоб відзначити та пролити світло на культуру драг у всьому світі. Драг-культура почала свій шлях як маргіналізована форма вираження, але з часом перетворилася на більш масову форму мистецтва. Її еволюція відбувалася від сміливого вираження гендерних ролей до вишуканих драг-перформансів.
Термін «drag» часто відноситься до виконання гендерних проявів, включаючи жіночність і маскулінність. Драг-культура особливо пов’язана з драг-квінами, які часто є особами чоловічої статі, які зображають фемінність, хоча люди будь-якої статі та сексуальної ідентичності можуть брати участь у драг
Драг-квін – це термін, що використовується для вказівки на квір-виконавців, які створюють виразні та красиві образи, що притягують увагу. Хоча драг-квіни часто асоціюються з геями або транссексуалами, не всі з них належать до цих груп. Вони одягаються в одяг, який зазвичай пов’язаний з жіночою статтю, і використовують перебільшення окремих характеристик для гротескного, драматичного або сатиричного впливу. Важливо відмітити, що термін “драг-квін” часто неправильно ототожнюють з терміном “трансвестизм”. Основна різниця між драг-квіном і трансвеститом полягає в тому, що переодягання драг-квіни має на меті розважати аудиторію. Коли жінки-виконавці одягаються в одяг, який є типовим для чоловічого гендера, і роблять це з тією ж метою, їх називають “драг-кінгами”.
16 липня святкують День подяки морській свинці. Морські свинки, які сьогодні широко відомі як домашні тварини, мають багату історію, яка виходить за рамки домашнього спілкування.
Ці істоти, що походять з гір Анд у Перу, спочатку вважалися худобою, а їхнє м’ясо споживали люди. Досі м’ясо морських свинок — важливий продукт харчування народів Анд. Зображення морських свинок також присутні в народному мистецтві та ремісничих виробах, створених між 500 р. до н.е. і 500 р. н.е., і їм поклонялися деякі цивілізації.
Наукова назва – Cavia porcellus (лат.), де porcellus з латині означає “маленька свиня”, а cavia – новолатинський термін, що походить від cabiai, ім’я тварини мовою племен Галібі, що існували на території Французької Гвіани. Ця загальноприйнята назва більш точно відображає їхню класифікацію, оскільки морські свинки не пов’язані ні зі свинями, ні з морськими ссавцями.
Також 16 липня Всесвітній день змій. Це важлива екологічна подія, яка має на меті привернути увагу до цих плазунів та підвищити обізнаність щодо їх важливої ролі для нашої планети. Цікавий факт: найбільша неотруйна змія — це анаконда.
Вона може досягати приголомшливих довжини та ваги.
А найбільш розумна отруйна змія — це королівська кобра.
В Україні зараз проживає 11 видів. Ці хижаки є необхідними для балансу екосистем, адже регулюють популяцію дрібних ссавців, комах та земноводних тварин.
Як назвати дитину, яка народилася 16 липня
Іменини: Іван, Павло, Петро, Федір, Яків, Валентина, Юлія.
Талісманом людини, народженої 16 липня, є бурштин.
Вважається потужним органічним засобом для боротьби з різними хворобами. Бурштин має антибактеріальні, протизапальні та антитоксичні властивості.
Цього дня народилися:
- 1967 рік — офіцер Збройних сил України, учасник російсько-української війни, Герой України Сергій Котенко;
- 1977 рік — офіцер Збройних сил України, учасник російсько-української війни, Герой України Юрій Коваленко;
- 1993 рік — українська спортсменка, художня гімнастка, багаторазова призерка чемпіонатів світу та Європи, інших міжнародних турнірів Ганна Різатдінова.
Пам’ятні дати і події 16 липня
- 622 рік — відбувається Гіджра, засновано Іслам;
- 1054 рік — невдачею завершуються в Константинополі переговори між Римом і Візантією про сфери впливу в Південній Італії і з низки теологічних питань;
- 1212 рік — християни розбивають Альмохадів у битві при Навас-де-Толосі в Іспанії;
- 1643 рік — експедиція голландського мореплавця Маартіна де Фриза відкриває острів Сахалін;
- 1661 рік — Стокгольмський банк випускає перші європейські банкноти;
- 1790 рік — округ Колумбія, що не входить до юрисдикції жодного штату, визначають як місце розташування уряду США;
- 1909 рік — засновують компанію «Audi»;
- 1912 рік — у Києві в присутності вищого керівництва міста та краю відбувається урочисте відкриття Бессарабського критого ринку;
- 1919 рік — під тиском польських військ УГА, перейшовши річку Збруч, залишає Східну Галичину і відступає на територію Наддніпрянської України;
- 1923 рік — Беніто Муссоліні забороняє азартні ігри в Королівстві Італія;
- 1945 рік — США підривають першу у світі атомну бомбу на випробуваннях «Триніті»;
- 1951 рік — публікують повість Дж. Селінджера «Ловець у житі»;
- 1965 рік — відкривають тунель під Монбланом, що зв’язує транспортним сполученням Францію й Італію;
- 1996 рік — Майкл Джексон дає безкоштовний платний королівський концерт султану Брунея;
- 1997 рік — Валерій Пустовойтенко очолює Кабінет Міністрів України;
- 2010 рік — в Одесі відкривають новий кінофестиваль — Перший Одеський міжнародний кінофестиваль;
- 2019 рік — набирає чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Джерела:
daytoday.ua/16-lypnia
https://tsn.ua/other/yake-16-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2616963.html