ДЕНЬ 1206-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1206 RUSSIAN AGRESSIO
13 червня в Україні святкують День визволення Маріуполя від російських окупантів 2014 року.
Місто Маріуполь 2014 року опинилося в центрі бойових дій, коли розпочалася російська агресія на Донеччині.
Проросійські сепаратисти, які підтримували Росію, намагалися встановити контроль над стратегічно важливим портовим містом.
incident.obozrevatel.com/ukr/crime/
Саме цього дня українські війська провели успішну операцію з визволення Маріуполя.
Ця перемога стала важливим стратегічним і моральним проривом для ЗСУ.
13 червня святкують Міжнародний день менеджерів громадських асоціацій. Професійне свято, яке було створене для визнання важливої ролі менеджерів у розвитку громадянського суспільства, підтримці прав людини, реалізації соціальних проєктів.
Менеджери громадських асоціацій є фахівцями, які координують роботу неурядових організацій, волонтерських рухів, благодійних фондів тощо.
А ще 13 червня Всесвітній день софтболу. Софтбол є командним видом спорту, схожим на бейсбол, який має свої особливості: інше поле, більший м’яч, інші правила подавання.
Софтбол сьогодні популярний серед різних вікових груп і статей, тому що він менш травматичний.
Щорічно 13 червня увесь світ відзначає свято з нагоди одного з найважливіших винаходів – День швейної машини.
День 13 червня 1790 року, коли в Великобританії була запатентована перша швейна машина, увійшов в історію. Цей винахід став надзвичайно важливим у розвитку текстильної промисловості, а швейна машинка з того часу стала неодмінним атрибутом кожної вправної господині.
Перший робочий екземпляр, найбільше схожий на сучасний швейний апарат, у якому використовувалася голка з вушком біля гострого кінчика, був сконструйований та запатентований Карлом Візенталем у 1755 році. Це було невелике пристосування, яке повторювало технологію ручного шиття.
13 червня 1790 року була запатентована конструкція швейної машини для пошиття вітрил та шкіряних виробів. Саме цю дату обрали для святкування Дня швейної машинки.
Також 13 червня Міжнародний день поширення інформації про альбінізм. Важливе гуманітарне свято, яке було створене для підвищення обізнаності про альбінізм, його прояви, про міфи та упередження, які існують.
Альбінізм — рідкісне генетичне захворювання, яке характеризується відсутністю чи дефіцитом меланіну. Саме цей пігмент відповідає за надання кольору шкірі, волоссю і очам.
2014 рік — українські сили звільняють місто Маріуполь від проросійських збройних формувань, відновивши контроль над важливим промисловим і стратегічним центром на Донбасі.
Як назвати дитину, яка народилася 13 червня
Іменини: Андрій, Данило, Дмитро, Іван, Олександр, Сава, Яків, Антоніна, Ганна, Олександра, Пелагея.
Талісманом людини, народженої 13 червня, є родоніт. Камінь, наче світанкове небо.
У давнину родоніт вважали уособленням жіночої природи, тож його найчастіше носили саме дівчата — як символ ніжності, любові та внутрішньої краси.
Цього дня народилися:
- 1874 рік — Марко Черемшина (справжнє ім’я — Іван Семанюк), український письменник і громадський діяч;
- 1985 рік — Артем Чех, український письменник;
- 1986 рік — Сергій Сова, старший солдат Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, Герой України.
Пам’ятні дати і події 13 червня:
150 років від дня відкриття (1875) Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. С. Грушевського (на той час — Громадська бібліотека при Одеському товаристві взаємної допомоги прикажчиків-євреїв за ініціативи Самсона Львовича Бернфельда);
160 років від дня народження Олександра Миколайовича Виєзжева (1865-1918), українського живописця;
160 років від дня народження Антона Попеля (Суліми-Попеля) (1865-1910), українського скульптора, педагога;
110 років від дня народження Михайла Соханівського (1915-1999), українського актора, співака, диригента (Канада).
- 1589 рік — під проводом легендарного мореплавця та капера Френсіса Дрейка англійські пірати здійснюють зухвалий напад з моря на португальську столицю Лісабон;
- 1892 рік — вулицями Києва проходить перший пасажирський електричний трамвай;
- 1895 рік — на теренах Французької республіки відбуваються перші в історії автомобільні перегони;
- 1919 рік— поблизу села Луквиця (Прислоп) на Івано-Франківщині польські військові під проводом коменданта Підвисоцького без суду та слідства розстрілюють державного секретаря земельних справ ЗУНР Михайла Мартинця та ще десятьох співробітників міністерства;
- 1971 рік — американське видання «The New York Times» розпочинає публікацію так званих «Документів Пентагону» — таємних матеріалів, що розкривали справжні масштаби втручання США у В’єтнамську війну;
- 1983 рік — у США з’являється перший серійний мобільний телефон Dynatac 8000x від компанії Motorola;
- 1983 рік — космічний апарат Pioneer 10, створений NASA, перетинає орбіту Нептуна й офіційно стає першим об’єктом, виготовленим людством, що вийшов за межі Сонячної системи;
- 2000 рік — президент Італії Карло Адзеліо Чампі підписує указ про помилування 42-річного турка Мехмета Алі Агджи — нападника на Папу Римського Івана Павла II 1981 року.
Джерела:
https://tsn.ua/other/iake-zavtra-13-chervnia-sviato-vse-pro-tsey-den-iake-tserkovne-sviato-shcho-ne-mozna-robyty-2846153.html
daytoday.ua/13-chervnia/