ДЕНЬ 870-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 870 RUSSIAN AGRESSION
12 липня в Україні і світі святкують Всесвітній день бортпровідника (World Civil Aviation Flight Attendant Day) . Історія професії бортпровідника налічує вже понад 80 років.
/visitukraine.today/uk/blog
Виникла вона у Німеччині 1928 року, коли на борт літака стали брати спеціальну людину, в чиї обов’язки входило забезпечення сервісу під час польоту — стюарда. Їхньою основною задачею було забезпечення сервісного обслуговування пасажирів під час польотів.
Початково це була винятково чоловіча професія. Проте від 1930-го року повітряні лінії США вирішили залучити до такої діяльності жінок, роблячи таким чином піар авіакомпаніям. Крім того, стюардеси важать менше за стюардів, що надає їм перевагу.
Першим бортпровідником прекрасної статі вважається Еллен Черч, котра була медсестрою та навіть вміла керувати літаком. Її політ відбувся 15 травня 1930 року.
life.fakty.com.ua/ua/sviata
Її найняла компанія United Airlines. У першому рейсі стюардеса обслуговувала 11 пасажирів. Два місяці потому United Airlines ухвалила рішення, що стюардеси повинні обслуговувати всі їхні літаки.
Також 12 липня День різнокольорових очей. Це свято приурочене до гетерохромії – різного кольору райдужної оболонки правого та лівого ока або неоднакового забарвлення різних ділянок райдужної оболонки одного ока.
Наукова назва патології, за якої колір правого й лівого ока відрізняється, – гетерохромія. Забарвлення очей залежить від вмісту меланіну в райдужній оболонці ока. Людина чи тварина народжується з різними за кольором очима унаслідок генетичного збою. Але ця аномалія може виникати й в процесі життя: через сильне запалення, в результаті механічної травми, кровотечі тощо.
Патологія існує лише у 1% населення Землі, жінок з різнокольоровими очима більше від чоловіків.
Різнокольорові очі нерідко зустрічаються у собак, кішок, коней, лисиць, корів та інших тварин. Всесвітньовідомі особистості з гетерохромією: Демі Мур, Міла Куніс, Міла Йовович, Кейт Босворт, Генрі Кевілл та інші.
А ще 12 липня День паперового пакета. Це неофіційне, але важливе екологічне свято, яке призначене для привернення уваги до проблеми забруднення навколишнього середовища та підвищення обізнаності щодо переваг використання паперових пакетів.
Річ у тому, що паперові пакети розкладаються самостійно, оскільки вони є натуральними. Це означає, що вони не залишають пластикового забруднення та не завдають шкоди довкіллю. День паперового пакета має за мету привернення уваги людства до проблеми забруднення навколишнього середовища, підвищення обізнаності щодо переваг використання саме паперових пакетів, залучення до свідомого споживання та екологічного способу життя.
12 липня Всесвітній день шашлику. Шашлик — це страва, яка походить від кочових племен Азії, але схожим чином готували м’ясо і в інших народах світу.
Первісні люди готували м’ясо впольованих тварин на відкритому вогні, і історичні згадки про цю страву сягають античності. Особливість шашлику полягає в тому, що м’ясо нарізають дрібними шматочками, що робить його приготування більш швидким та економним.
Як назвати дитину, яка народилася 12 липня
Іменини: Арсеній, Гавриїл, Григорій, Іван, Михайло, Федір, Вероніка, Марія.
Талісманом людини, народженої 12 липня. є агат.
Один з найдавніших напівкоштовних каменів. В давнину агат вважали символом живописців за його екзотичну красу.
Цього дня народилися:
- 1963 рік — українська гімнастка Стелла Захарова;
- 1988 рік — військовослужбовиця ЗСУ, учасниця російсько-української війни, Геройка України Ольга Сімонова;
- 1995 рік — офіцер Збройних сил України, відзначився у ході російського вторгнення в Україну, Герой України Павло Усов.
Пам’ятні дати і події 12 липня
- 1679 рік — англійський король Карл II видає акт, що гарантує судові права громадян;
- 1776 рік — з Плімута вирушає у свою останню експедицію Джеймс Кук;
- 1917 рік — під час Першої світової війни в ході другої Іпрської битви Імперська армія Німеччини вперше використовує як бойову отруйну речовину газ, що за місцем боїв дістав назву іприт;
- 1970 рік — експедиція норвезького мандрівника-дослідника Тура Геєрдала на човні «Ра-2» через 57 днів плавання досягає берегів Барбадосу;
- 1989 рік — остання страта радянським режимом українського військовика, вояка УПА, члена ОУН, учасника боротьби за відновлення незалежности України Івана Савича Гончарука.
Джерела:
daytoday.ua/12-lypnia
https://tsn.ua/other/yake-12-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2614683.html