"Різдво разом": до Запоріжжя завітали з вертепами члени Студентського братства УКУ

"Різдво разом": до Запоріжжя завітали з вертепами члени Студентського братства УКУ

З 4 по 9 січня у Запоріжжі відбувається акція «Різдво разом», організована Студентським братством Українського католицького університету [УКУ]. До нашого міста завітали 35 представників кількох українських вишів, які воліють святкувати Рідво не в родинному колі, а ділитися традиціями з мешканцями Східної України.  Місцевими партнерами акції виступили парафія Матері Божої Неустанної Помочі УГКЦ, Запорізька округа НСОУ ПЛАСТ та “Запорізький медіа-центр”.

Акція «Різдво разом» була ініційована у 2005 році  митрополитом УГКЦ Борисом Гудзяком, а на наших теренах відродилася у 2015 році, коли студенти УКУ завітали до Мелітополя. Після цього коло учасників акції розширилося, відвідини на Схід стали регулярними,  і цього року студенти п’ять днів радують запоріжців.

Вони провели майстер-класи в City Hub, відсвяткували Святвечір на парафії Матері Божої Неустанної Помочі, показали вертепи у будинку для людей похилого віку, колядували на майданах, у кафешках та в маршрутках.

За словами учасників, більшість містян поставилися до колядників з цікавістю та приязню.

Вчора багато запоріжців з цікавістю переглядали три вертепи на майдані Маяковського.

“Мета акції «Різдво разом» – відійти від сварок щодо політики чи мови, а об’єднати українців довкола традицій та віри, – мовить одна із організаторок акції Ганна Дедула.Ми приїхали не навчати когось, як має святкуватися Різдво, а поділитися власним досвідом, показати, що ми відкриті до всього нового, радості й любові”.

(Visited 215 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *