• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • Підтримка
    • ЖКГ, Транспорт
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
      • Випуск 1
      • Випуск 2
      • Випуск 3
      • Випуск 4
      • Випуск 5
      • Випуск 6
      • Випуск 7
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
      • Cпецвипуск 20
      • Cпецвипуск 19
      • Cпецвипуск 18.
      • Cпецвипуск 17.
      • Cпецвипуск 16.
      • Cпецвипуск 15.
      • Спецвипуск 14.
      • Cпецвипуск 13.
      • Cпецвипуск 12.
      • Cпецвипуск 11.
      • Спецвипуск 10.
      • Спецвипуск 9
      • Спецвипуск 8
      • Cпецвипуск 7
      • Cпецвипуск 6.
      • Cпецвипуск 5.
      • Cпецвипуск 4.
      • Cпецвипуск 3.
      • Cпецвипуск 2.
      • Cпецвипуск 1
      • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
        • Спецвипуск 1
        • Спецвипуск 2
        • Спецвипуск 3
        • Спецвипуск 4
        • Спецвипуск 5
        • Спецвипуск 6
        • Спецвипуск 7
        • Спецвипуск 8
        • Спецвипуск 9
        • Спецвипуск 10
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
        • Cпецвипуск 2
        • Спецвипуск 1
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Спецпроєкти » Виконані » Правда кривду переможе! » Cпецвипуск 2 » Рекомендації Європейської Комісії щодо статусу України на членство в ЄС

Рекомендації Європейської Комісії щодо статусу України на членство в ЄС

by Анна
18/06/2022
in Cпецвипуск 2, Євроінтеграція, Правда кривду переможе!, Спецпроєкти, Україна та Світ, Україна-ЄС
0
Єврокомісія визначилася, як допомогти українцям інтегруватися у ринок праці ЄС
506
VIEWS

Представництво ЄС в Україні оприлюднило переклад тексту Рекомендацій Єврокомісії щодо статусу України на членство в ЄС.

“Європейська комісія рекомендує Європейській Раді підтвердити перспективу України, Молдови та Грузії стати членами ЄС та представляє свої висновки щодо надання цим країнам статусу кандидата​.

ВСТУП

Прагнення стати членом Європейського Союзу протягом багатьох років було важливим пріоритетом для України, її урядів та громадян. Воно було основним мотивом демократичних змін протягом останнього десятиліття та рушійною силою низки ключових реформ, заснованих на європейських цінностях.

Наприкінці 2013 року рішення тодішнього президента України не підписувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, яка для багатьох українців символізувала шлях до Європейського Союзу, призвело до широкомасштабних протестів проти влади. Згодом Російська Федерація вдалася до агресії проти України, не погоджуючись із самостійним вибором українського народу. Втративши контроль над частиною своєї території та зазнавши людських та економічних втрат через конфлікт у східній частині країни, Україна протягом багатьох років продовжувала бути стійкою демократією, наближаючись до Європейського Союзу та поступово гармонізуючи власне законодавство до acquis ЄС.

Заявка на членство

У цьому Висновку Комісія оцінює заявку України на основі її спроможності відповідати критеріям, встановленим Європейською Радою в Копенгагені в 1993 році, а також у Мадриді в 1995 році, зокрема щодо адміністративних спроможностей країни. У Висновку також враховані зусилля України щодо виконання нею зобов’язань за Угодою про асоціацію (УА) та Поглибленою і всеохопною зоною вільної торгівлі (ПВЗВТ), що набрали чинності 1 вересня 2017 року. Комісія оцінить вплив вступу України на політики ЄС в різних галузях на пізнішому етапі.

Цей Висновок було підготовлено за методологією, подібною до тієї, що використовувалася в попередніх Висновках Комісії. 8 квітня 2022 року Україна отримала анкети щодо політичних та економічних критеріїв, а 13 квітня – щодо розділів, які стосуються acquis ЄС. Київ надав відповіді 17 квітня та 9 травня відповідно. Цей Висновок є структурною оцінкою за встановленими критеріями та ґрунтується на знаннях та досвіді, набутих протягом багатьох років тісної співпраці ЄС з Україною.

Загалом, що стосується політичних критеріїв, Україна досягла стабільності інститутів, які гарантують демократію, верховенство права, права людини та повагу до меншин і їх захист.

Що стосується економічних критеріїв, Україна продовжила свій потужний макроекономічний розвиток, демонструючи гідну уваги стійкість в галузі макроекономічної та фінансової стабільності, збережену також після російського вторгнення в лютому 2022 року. Це відображає не лише дуже сильну політичну рішучість, а й відносно добре функціонування інституцій. Водночас, для покращення функціонування ринкової економіки в Україні необхідно продовжувати амбітні структурні реформи з метою усунення корупції, зменшення впливу держави та олігархів, зміцнення прав приватної власності та підвищення гнучкості ринку праці. Спроможність країни впоратися з конкурентним тиском у ЄС буде залежати від того, як післявоєнні інвестиції в Україну будуть сплановані та наскільки вони будуть послідовними з метою оновлення її фізичного капіталу, покращення освітніх результатів та стимулювання інновацій.

Що стосується спроможності виконувати зобов’язання щодо членства, то з 2016 року Україна працює над імплементацією Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включно з Поглибленою та всеохопною зоною вільної торгівлі (УА/ПВЗВТ). Ці угоди вже охоплюють безпрецедентний обсяг acquis ЄС. Україна поступово наблизилася до суттєвих елементів acquis ЄС у багатьох розділах. Загалом вона показала задовільний досвід впровадження, хоча в деяких секторах країна є більш розвиненою, ніж в інших.

Висновки та рекомендації

Комісія рекомендує Раді надати Україні перспективу стати членом Європейського Союзу.

Комісія рекомендує надати Україні статус кандидата, за умови, що буде вжито таких кроків:

  • Ухвалення та впровадження законодавства щодо процедури відбору суддів Конституційного Суду України, включаючи процес попереднього відбору на основі оцінки їх доброчесності та професійних навичок, відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії;
  • завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції Радою з етики та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  • посилення боротьби з корупцією, зокрема на високому рівні, шляхом активних та ефективних розслідувань, а також забезпечення належної динаміки судових справ та винесених вироків;
  • завершення призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури шляхом атестації визначеного переможця конкурсу та проведення процес3 відбору та призначення на посаду нового директора Національного антикорупційного бюро України;
  • забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF); ухвалення комплексного стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору як частини середовища безпеки України;
  • запровадження антиолігархічного закону з метою обмеження надмірного впливу олігархів на економічне, політичне та суспільне життя; це має бути зроблено юридично обґрунтованим чином, з урахуванням майбутнього висновку Венеціанської комісії щодо відповідного законодавства;
  • подолання впливу суб’єктів з корисливими інтересами шляхом ухвалення закону про ЗМІ, який узгоджує законодавство України з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги та надає повноваження незалежному медіа-регулятору;
  • завершення реформи законодавчої бази щодо національних меншин, яка зараз готується, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії, та ухвалення негайних та ефективних механізмів імплементації.

Комісія відстежуватиме прогрес України у виконанні цих кроків і звітуватиме про них разом зі здійсненням детальної оцінки країни до кінця 2022 року.

Процес вступу залишається заснованим на встановлених критеріях та умовах. Це дозволяє будь-якій країні, яка бере участь у цьому процесі, демонструвати прогрес на основі власних заслуг, але це також означає, що ефективність кроків на шляху до ЄС може бути скасована, якщо основні умови більше не виконуються.

Хронологія / ключові дати

28 лютого 2022 року, через п’ять днів після того, як Росія розпочала повномасштабну неспровоковану та невиправдану агресію, Україна подала заявку на членство в Європейському Союзі. 7 березня 2022 року Рада Європейського Союзу попросила Комісію надати свій висновок щодо цієї заявки. Глави держав та урядів ЄС підтримали це рішення на неформальній зустрічі лідерів у Версалі.

З повним текстом висновків та рекомендацій Єврокомісії можна ознайомитися тут.

Tags: Єврокомісіяантикорупційна реформаантиолігархічний законрекомендації щодо статусу Українистатус кандидата на членство в ЄС

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Україна вводить візовий режим з Росією: офіційні деталі постанови Кабміну

Next Post

Загальні втрати ворога зростають

Анна

Related Posts

Зеленський ввів у дію нові санкційні пакети
Україна та Світ

Зеленський ввів у дію нові санкційні пакети

23/08/2025
803
Лузан виграла третє “золото” ЧС-2025 з веслування на байдарках і каное
Україна та Світ

Лузан виграла третє “золото” ЧС-2025 з веслування на байдарках і каное

23/08/2025
463
Туреччини припиняє підтримку ліри, яка тривала 4 роки
Україна та Світ

Туреччини припиняє підтримку ліри, яка тривала 4 роки

23/08/2025
609
До Дня Незалежності Суспільне покаже завершальний епізод циклу «Остання війна»
Україна та Світ

До Дня Незалежності Суспільне покаже завершальний епізод циклу «Остання війна»

23/08/2025
463
У бригаді «Привид Києва» прокоментували трагічну загибель льотчика МіГ-29 Сергія Бондаря
Україна та Світ

У бригаді «Привид Києва» прокоментували трагічну загибель льотчика МіГ-29 Сергія Бондаря

23/08/2025
760
Next Post
У Пологах горить завод “Коагулянт”

Загальні втрати ворога зростають

Щоденники війни

Зеленський ввів у дію нові санкційні пакети

У бригаді «Привид Києва» прокоментували трагічну загибель льотчика МіГ-29 Сергія Бондаря

У російському місті Новошахтинськ третій день горить нафтопереробний завод після атаки дронів(відео)

ДСНС Запорізької області: ліквідація наслідків ворожих обстрілів 22 серпня

Захисники України знищили 36 із 49-ти задіяних ворогом дронів – ПС ЗСУ

Оперативна інформація станом на 08:00 23.08.2025 щодо російського вторгнення

Цікаво

Оскар-2026: відомо, які фільми змагатимуться за право представляти Україну

“Чорний місяць” у серпні: чи варто його боятися

Якою буде погода на вихідні у Запоріжжі та області: прогноз синоптиків

В Україні яблука нового врожаю падають в ціні

Дощі, грози та шквали накриють сьогодні Україну, подекуди ще буде спека

Блакитний дракон: на півдні Іспанії закрили пляжі через отруйну морську істоту (відео)

Публікації

Поради щодо приготування та зберігання риби

Гранти для розвитку бізнесу від Запорізької ОДА

Як багатодітна мама з Мелітополя опанувала професію кондитера

Концепція розвитку зеленого простору Запоріжжя: чи врахують пропозиції громадськості?

“єОселя” у Запорізькій області: представникам критично важливих професій компенсують ще 30 відсотків за житло

Хвилі пам’яті спортивного журналіста Юрія Лісового: безцінні фото та спогади

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • «Факти – ліки проти фейків» PDF архів
  • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
  • Архів PDF
  • Слово правди – наша зброя
  • Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Українська

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Енергодар Запоріжжя Запорізька область Мелітополь НПУ Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення відновлення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія кримінал новини обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
  • Україна та Світ
  • Щоденники війни
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Євроінтеграція
    • Дивовижне Запоріжжя
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Громадськість за здорове місто
  • Публікації
  • Важливо
  • Фото і відео
  • Цікаво
  • Календар
  • Інфографіка
Рекламодавцям
No Result
View All Result