Рада закрила сесію, Закон про мову не розглядали

https://img.pravda.com/images/doc/2/b/2bb3063-rada690.jpg

 
Фото з сайту Ради

Верховна Рада 17 липня закрила третю сесію 9 скликання.  

Джерело: спікер парламенту Дмитро Разумков на засіданні 17 липня  

Пряма мова: » Чергова четверта сесія розпочне свою роботу у вівторок, 1 вересня, о 10 годині ранку. Третю сесію Верховної Ради 9 скликання оголошую закритою».

Деталі: Перед закриттям сесії Разумков пожартував, що не для всіх нардепів закриття сесії є святом, бо не всі повернулись до зали. Деякі нардепи вигукнули, що закриття сесії – «це горе» і що «хочуть продовжувати».

Після цього спікер парламенту з усмішкою сказав, що «бажання виконано» і він чекає всіх у залі 21 липня о 12:00.  

У порядку денному засідання 17 липня був також скандальний проєкт закону «слуги народу» Максима Бужанського №2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти»,  який скасовує закон про мову, однак депутати не встигли дійти до розгляду цього питання.

Що було раніше: Фракція «Слуга народу» ініціювала проведення позачергової сесії Верховної Ради 21 липня.

Передісторія:

  • 13 липня заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко попросив внести до порядку денного роботи парламенту законопроєкт Бужанського.
  • Нардепи «Євросолідарності» закликали українців мобілізуватися біля стін парламенту 16 липня, щоб не допустити прийняття законопроєкту. 
  • Частина депутатів «Слуги народу» заявили, що стурбовані суспільною реакцією на законопроєкт Бужанського, тому не підтримуватимуть його під час винесення до зали.
  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь виступив проти законопроєкту, оскільки він може скасувати норму про 80% навчання у школах українською мовою.
  • Під Верховною Радою зранку 16 липня відбулася акція проти законопроєкту.

www.pravda.com.ua/news/2020/07/17/7259721/

  •  
(Visited 3 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *