Про це повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний на зустрічі з журналістами в Києві, передає кореспондент Укрінформу.
“Національний банк України представляє концепцію нового типу фінансової установи – банку фінансової інклюзії (БФІ), який працюватиме за спеціальною обмеженою ліцензією для забезпечення доступу до базових фінансових послуг у віддалених та прифронтових районах”, – повідомив Пишний.
За його словами, у разі прийняття Верховною Радою законопроєкту №12044, Національний банк дозволить акціонерним товариствам отримувати обмежену банківську ліцензію для створення БФІ.
Банки фінансової інклюзії зможуть надавати базові фінансові послуги у віддалених, малонаселених територіях, прифронтових зонах та на звільнених територіях.
«Банк фінансової інклюзії – це банк для фізичних осіб, малого бізнесу, валютообмінних операцій та проведення розрахунків. Це не про середній і великий бізнес. БФІ дасть змогу нашим громадянам отримати доступ до основних фінансових продуктів по всій країні», – зауважив голова НБУ.
Статус БФІ зможуть отримати акціонерні товариства, які відповідатимуть усім пруденційним вимогам і нормативам НБУ. Їхня діяльність буде обмежена в операціях з середнім та великим бізнесом та на ринках капіталу.
Для отримання статусу БФІ, окрім стандартних документів, компанія повинна надати НБУ трирічну стратегію та бізнес-план. Ці документи мають окреслювати розвиток фінансової інклюзії, включаючи структуру клієнтської бази, зони обслуговування та плани розширення послуг, особливо у віддалених районах.
Як повідомляв Укрінформ, АТ «Укрпошта» спільно з Національним банком України та депутатами розробили законопроєкт про розвиток фінансової інклюзії в Україні, що дасть змогу надавати фінансові послуги в тому числі у відділеннях поштового оператора.
Законопроект був зареєстрований у ВРУ 23 вересня цього року.
https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3909619-pisnij-v-ukraini-zavitsa-novij-tip-finansovoi-ustanovi-bank-finansovoi-inkluzii.html