Президентские выборы в Польше: экзит-пол объявил окончательные результаты

Разрыв настолько минимальный, что после обработки всех протоколов победитель может измениться.

https://img.pravda.com/images/doc/6/3/63b73a0-duda-rafal.jpg

Вместе с тем, погрешность этого опроса составляет 2%, а соответственно – окончательный результат может оказаться совсем другим.
 
 
Екзит-пол показав мінімальну перевагу Анджея Дуди на виборах президента Польщі
 
Розрив між претендентами на пост президента менше 1%
 
 
Анджей Дуда виступає за традиційну модель сім’ї і відкидає одностатеві шлюби
 

Чинний президент Анджей Дуда перемагає у другому турі президентських виборів у Польщі. Про це свідчать результати екзит-полу IPSOS, які були оприлюднені відразу після закриття дільниць у неділю, 12 липня, о 21:00 за місцевим часом (о 22:00 за Києвом).

За кандидата від партії «Право і справделивість» Анджея Дуду проголосували 50,4% виборців. Представник партії «Громадянська платформа» Рафал Тшасковський набрав 49,6%.

Про це інформує RFM24. Зазначимо, що розрив між кандидатами перебуває в межах статистичної похибки опитування, яка становить 2%. Тому після опрацювання всіх протоколів виборів переможець може змінитися.

Як зазначає Polskie Radio, виборча явка станом на 17:00 становила 52,10%, що свідчить про те, що у другому турі було віданно на понад 1 мільйон більше голосів, ніж у першому. Окрім цього, кількість закордонних виборців, порівнюючи із першим туром, зросла на 25-30%.

За оцінками IPSOS, явка на виборах загалом склала 68,9%, що є абсолютним рекордом за історію незалежної Польщі.

Анджей Дуда – польський політик, юрист та державний діяч. Був обраний президентом Польщі ще у травні 2015. До цього був статс-секретарем у канцелярії президента Польщі Леха Качинського (2008—2010), а також депутатом Сейму (2011—2014). Депутат Європейського парламенту з 2014 року. Член партії «Право і справедливість», виступає за традиційну модель сім’ї і відкидає одностатеві шлюби.

Рафал Тшасковський – польський політик та політтехнолог, мер Варшави. Висувався на вибори президента від правоцентристської ліберальної партії «Громадянська позиція». До обрання мером Варшави у 2018 році, Тшасковський був міністром адміністрації у цифровізації, секретарем у МЗС Польщі та депутатом Європарламенту та Сейму.

Нагадаємо, що перший тур президентських виборів у Польщі відбувся 28 червня. У той же день, опісля оголошення результатів екзит-полів стало відомо, що до другого туру виборів пройшли Анджей Дуда та Рафал Тшасковський. Вже після опрацювання 100% електронних протоколів, Дуда посів перше місце, отримавши 43,50% голосів, Рафал Тшасковський набрав 30,46% голосів.

Соціологи рівно оцінювали шанси на перемогу в другому турі у обох кандидатів. Для прикладу соціологи з IBRiS, в опитуванні для видання Wirtualna Polska, прогнозували перемогу Тшасковського: 47,2% респондентів проголосували б за нього, а 45,9% надали б перевагу Дуді. Тоді як у опитуванні компанії Social Changes, результати свідчили, що чинний президент набрав би 47%, а Рафал Тшасковський – 46%.

zaxid.net/news/

 

 

 

(Visited 26 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *