Представители разных конфессий призвали запорожцев в поминальные дни оставаться дома

Как сообщает пресс-служба Запорожской облгосадминистрации, на совместной с чиновниками пресс-конференции представители разных конфессий призвали жителей запорожской области в поминальные дни не посещать кладбища, а оставаться дома. При этом

представник Екзарха Донецького Екзархату Української Греко-Католицької Церкви митрофорний протоієрей Андрій Бухвак підкреслив, що відзначення такого великого свята як Великдень показало нам, що ми можемо його святкувати вдома, в родинному колі. У цьому році віряни не мають можливості поділитися з вже померлими близькими людьми радісною звісткою «Христос Воскрес!». Але ми можемо славити його у молитві.

Керуючий Запорізькою єпархією Української Православної Церкви митрополит Лука звернувся до усіх жителів області і наголосив, що потрібно запалити свічки та молитися за свого покійного вдома, або, залишити записку з ім’ям померлого, щоб священнослужителі помолились за нього, але не потрібно порушувати норми карантину.

– Для померлого не важливо, скільки ти з’їв чи випив, важливо – скільки молитв проголошено на його спасіння. Коли закінчиться карантин, можна прийти на кладовище та помолитися. Але це буде данина тілу, а людина складається з духу, душі та тіла. Першочергове для нас саме дух. Священнослужителі не можуть взяти і перенести богослужіння. Воно відбудеться, тільки ви будете вдома, а ми у храмі. Але ми усі будемо молитись, – зазначив митрополит Лука.

Про гарну нагоду провести час у родинному колі нагадав керуючий Запорізької єпархії Православної Церкви України єпископ Фотій.

– Традиційно після Великодня, після світлого тижня, ми приходимо на місця поховання наших рідних і близьких для того, щоб навести там порядок та звершити молитву за їхній спокій. У цьому році ці поминальні дні припадають на той час, коли діють умови карантину. Але ніхто не може скасувати молитву, і тому на дев’ятий день, у вівторок, буде звершено богослужіння, на якому будуть згадувати усіх наших спочилих. Так, як і на Великдень, ці богослужіння будуть без вашої участі у храмі. А ви всі, дорогі запоріжці, можете молитись разом з нами в пам’ять про тих, хто відійшов у вічність. Немає такого місця на землі, де не можна було молитися, – наголосив єпископ Фотій.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *