Як повідомляє Укрінформ, таке повідомлення оприлюднене на сторінці Французького головування ЄС у Твіттері.
«Україна. Відбулося ухвалення Радою постійних представників ЄС (COREPER II) шостого пакета санкцій відповідно до висновків спеціальної Європейської Ради від 30 та 31 травня. Цей пакет включає суттєвий обсяг санкцій в контексті нових суб’єктів та просторів російської федерації, зокрема, проти членів апарату безпеки та оборони, причетних до масових убивств у Бучі, установ у промислово-технологічному секторі російського агресора, проти олігархів та діючих осіб російської пропаганди та членів їхніх родин», – йдеться у повідомленні.
Présidence française du Conseil de l’UE@Europe2022FR
twitter.com/Europe2022FR/status/1532359721054879744
Як зазначається, згаданий пакет санкцій означає також зменшення залежності ЄС від імпорту російської нафти, зокрема, із використанням танкерних перевезень морем. Разом із імплементацією національних рішень з боку Польщі та Німеччини це рішення скоротить на 92% імпорт російської нафти до ЄС уже до кінця поточного року.
Крім того, відповідно до повідомлення, шостий пакет санкцій включає відключення від системи SWIFT іще трьох російських банків та сбербанку, а також банку білорусі.
Санкції продовжили експортні обмеження поставок у росію, зокрема, у нафтовій сфері та у сфері високих технологій, а також обмеження надання послуг для російської нафтопереробної промисловості.
Під санкції потрапили три російські медійні установи за поширення пропаганди.
Крім того, європейським установам заборонено надавати російським операторам будь-які консалтингові послуги.
Цей пакет санкцій має бути формально затверджений Радою ЄС та набуде чинності після оприлюднення в Офіційному журналі ЄС.
Як повідомлялося, лідери ЄС, які протягом 30-31 травня обговорювали військову агресію росії проти України та її наслідки для європейської та світової економіки й безпеки, дійшли компромісного рішення щодо введення ембарго на постачання до ЄС російської нафти, та поширили такі обмеження на доставку нафти з використанням морських шляхів. Для європейських країн, що оточені суходолом і не мають можливості отримувати нафту з інших джерел, тимчасово дозволений імпорт російської нафти з використанням трубопроводів.
https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3498404-rada-postijnih-predstavnikiv-es-pidtrimala-sostij-paket-sankcij-proti-rosii.html