Вестибулярний апарат забезпечує людині здатність орієнтуватися в просторі, утримання рівноваги, впливає на зорове і слухове сприйняття. У разі порушення його роботи виникає безліч неприємних симптомів за відчуттями, схожих на заколисування в транспорті.
Лікування цього порушення завжди комплексне, призначається після детального обстеження. Одним із препаратів, які часто використовують для лікування вестибулопатії, є Фенібут. Він є в продажу на порталі liki.ua, знайти і почитати про нього можна на сторінці https://liki.ua/shop/brands/fenibut-10809.
Що призводить до порушень роботи вестибулярного апарату
Порушення роботи вестибулярного апарату може виникати з таких причин:
- особливості професійної діяльності;
- запальні захворювання внутрішнього вуха;
- синдром інтоксикації організму;
- міжхребцева грижа, яка перетискає нерв або нервові закінчення;
- невринома;
- остеохондроз шийного відділу хребта.
Якщо є підозра на ту чи іншу причину – варто пройти якісне комплексне обстеження, відвідати лікаря, який визначить перелік необхідних досліджень, підбере план лікування, який буде ефективним у конкретному випадку.
Як проявляються і чи лікуються порушення роботи вестибулярного апарату
Порушення роботи вестибулярного апарату може проявлятися запамороченнями, заколисуванням у транспорті, відчуттям нудоти, періодичною блювотою, підвищеною пітливістю, прискореним серцебиттям. Також симптомами є часті мігрені, погіршення зору, поява “зірочок” перед очима, погіршення слуху, шум у вухах.
Усі ці симптоми потребують більш детального вивчення фахівцями, адже їх можуть спричинити різні патології. Не варто зволікати з візитом до лікаря, чекати, що все минеться самостійно. З часом ситуація лише погіршуватиметься, а запущені захворювання лікуються значно складніше.
Позбутися вестибулопатії можливо, проте лише в тому разі, коли буде пройдено всі обстеження та визначено її причину. Насамперед потрібно вилікувати причину, тоді робота вестибулярного апарату стабілізується.
Лікування вестибулопатії завжди комплексне, включає медикаментозну терапію, а також лікувальну фізкультуру, масажі, фізіотерапію. Тривалість курсу лікування, конкретні лікарські засоби, фізичні вправи та вид масажів визначаються індивідуально. Не варто займатися самолікуванням, воно може тільки нашкодити здоров’ю.