7 січня 101 215 українців і українок взяли участь в онлайн-голосуванні за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони.
Попри DDoS-атаку, технічна команда захистила процес голосування.
Спроби вплинути на перебіг конкурсу були зупинені. Саме через такі атаки на українську IT-інфраструктуру голосування було доступне виключно для користувачів українських мереж.
Деякі користувачі звернули увагу на значну кількість голосів з однакової IP-адреси.
Це пояснюється тим, що Міноборони застосовує сервіси Cloudflare для захисту від кіберзагроз. Подібні технології також можуть використовуватися на пристроях користувачів з увімкненими програмними засобами, що анонімізують трафік (наприклад, Private Relay на macOS або iOS). У результаті в логах голосування для ряду користувачів, які проголосували, реєструвалась IP-адреса 127.0.0.1.
Особа кожного користувача верифікувалась завдяки авторизації через партнерські сервіси BankID та Дія.Підпис, а спеціально призначена команда швидкого реагування контролювала прозорість процесу.
Особливу увагу приділили забезпеченню можливості голосування для військових на фронті.
Завдяки доступу до сайту через термінали Starlink та технічному супроводу захисники й захисниці також змогли взяти участь у виборах складу антикорупційної ради.
Результати онлайн-голосування надані Комісії із забезпечення проведення конкурсу для перевірки та будуть офіційно оприлюднені протягом 5 робочих днів.
mod.gov.ua/news/ponad-100-000-lyudej-progolosuvali-za-novij-sklad-gromadskoyi-antikorupczijnoyi-radi-pri-minoboroni