Помер відомий український композитор Мирослав Скорик

Скорик є автором музики до фільмів «Тіні забутих предків», «Гуси-лебеді летять», «Високий перевал» та інших стрічок.
 
https://zaxid.net/resources/photos/news/640x360_DIR/202006/1503032.jpg?202006012012
зображения zaxid.net/

На 82-му році життя помер композитор, мистецтвознавець та багаторічний художній керівник Київської опери Мирослав Скорик.

https://ichef.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/18314/production/_112329099_727370.jpg

(UNIAN)

Про це у своєму Facebook повідомив Анатолій Солов’яненко, головний режисер у Національній опері імені Т. Г. Шевченка.

Музика до «Тіней забутих предків» та ще десятків фільмів. Інструментальні твори, кілька балетів та опера, прем’єру якої благословив і профінансував Папа Іван Павло ІІ. Його музикою захоплюються, її виконують оркестри у багатьох країнах світу. Це все — про Мирослава Скорика, Героя України, композитора і диригента.

Але сам він зізнавався, що найбільшою нагородою вважає виконання його творів вуличними музикантами.

Помер композитор Мирослав Скорик

Мирослав Скорик
Мирослав Скорик народився 13 липня 1938 року у Львові, його батьки отримали освіту у Віденському університеті, а бабця була рідною сестрою оперної співачки Соломії Крушельницької, пише  zaxid.net/news.

Соломія Крушельницька і Мирослав

Писати музику Мирослав Скорик почав дуже рано — у 6 років. Його ідеальний слух і здібності першою оцінила відома оперна співачка Соломія Крушельницька, яка була рідною сестрою його бабусі. Вона порадила відправити Мирослава до музичної школи.

Хоча й батьки, не маючи музичної освіти, грали на інструментах — скрипці та фортепіано — і часто влаштовували вдома музичні вечори.

«Батьки вирішили показати мене Соломії Крушельницькій. Вона попросила щось заграти на фортепіано. Ноти на той час я вже знав. Почав грати й раптом зупинився. Сказав, що не продовжуватиму, бо інструмент фальшивить. Вона зрозуміла, що в мене абсолютний слух», — розповідав Мирослав Скорик в інтерв’ю «Газеті по-українськи».

«Тіні забутих предків» і Шостакович

У 1948 році родину Скориків репресували і зі Львова вислали до Сибіру. Мирославу тоді було 9 років. Але і там він продовжував вчитися грати на фортепіано, а також опанував скрипку. Хоча зізнавався, що все ж нове життя впливало на уподобання — багато займався спортом. І навіть мріяв стати футболістом.

Повернувшись до Львова у 1955 році, вступив до місцевої консерваторії.

А вже у 1964-му створює музику до фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова. Йому тоді було 26 років.

Подивившись фільм, композитор Дмитро Шостакович був у захваті.

«Він мені написав: «Я був дуже вражений вашою прекрасною музикою. На жаль, я мало її знаю, але докладу зусиль, аби з нею ознайомитися». Це було для мене великим потрясінням», — розповідав Мирослав Скорик в інтерв’ю «Українській правді».

Папа Римський і «Мойсей»

Згодом він стане автором музики до понад 40 художніх фільмів, багатьох камерно-інструментальних творів, кількох балетів та опери «Мойсей»»за поемою Івана Франка. Прем’єра опери відбулася у Львові, а спектакль благословив і профінансував Папа Іван Павло ІІ.

Однак чи не найпопулярнішою стала музика композитора до фільму «Високий перевал» Володимира Денисенка. Вона називається «Мелодія ля-мінор».

Ще Мирослав Скорик викладав у Київській консерваторії, а також у музичних закладах США та Австралії.

У 2011-2016 роках керував Національною оперою України.

Його твори виконують у всьому світі, а сам композитор виступав як диригент оркестру і піаніст з багатьма відомими оркестрами.

Фахівці пишуть, що його музиці притаманні мотиви карпатського фольклору, а також джазу.

Музика і кохання

Мирослав Скорик був тричі одружений. Шлюб із Ларисою Скорик ( у дівоцтві — Кузма), архітекторкою і відомою політикинею тривав 20 років. Їхня донька, Мілана — художниця по тканині.

Однією з пісень, яка стала популярною у далекі 60-ті роки була пісня «Не топчіть конвалій» — це був перший український твіст. Автор Мирослав Скорик шукав виконавицю, і йому порадили Ларису Кузму. Тоді вони й познайомилися, а невдовзі одружилися.

Останній шлюб композитора — із журналісткою львівського телебачення Адріаною Стельмах. З нею композитор теж прожив близько 20 років. Саме її він називав натхненницею багатьох своїх творів.

www.bbc.com/ukrainian/features-52699625?xtor=AL-73-%5Bpartner%5D-%5Bukr%5D-%5Bheadline%5D-%5Bukrainian%5D-%5Bbizdev%5D-%5Bisapi%5D
 
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *