Кіссінджер, за повідомленням його консалтингової фірми Kissinger Associates, помер у власному будинку в штаті Коннектикут.
Як нагадує Reuters, він продовжував активну діяльність і в сторічному віці – відвідував зустрічі в Білому домі, опублікував книжку про стилі лідерства, свідчив перед комітетом Сенату про ядерну загрозу з боку Північної Кореї.
www.bbc.com/ukrainian/features-66265157
У липні 2023 року здійснив візит до Китаю, де зустрівся із Сі Цзіньпіном.
Гайнц Альфред Кіссінджер народився в єврейській родині в німецькому місті Фурті 27 травня 1923 року. До Сполучених Штатів потрапив у 1938 році із сім’єю, яка втекла від нацистів. Усе життя розмовляв з німецьким акцентом.
Змінивши своє ім’я на Генрі, Кіссінджер став громадянином США в 1943 році, служив в армії в Європі під час Другої світової війни. Вступив до Гарвардського університету, у 1954-му став доктором. Наступні 17 років викладав у Гарварді. Одночасно працював консультантом в урядових установах.
1968 року з перемогою на виборах Ніксона став радником з національної безпеки. У 1973 році був призначений державним секретарем.
Після відходу від влади за президентства \Рейгана Кіссінджер заснував у Нью-Йорку потужну консалтингову фірму, яка надавала консультації світовій корпоративній еліті. Належав до рад директорів компаній, брав участь у форумах, присвячених зовнішній політиці та безпеці, писав книжки і був постійним коментатором ЗМІ з питань міжнародних відносин.
У 2020 році в перекладі українською мовою вийшла книжка Кіссінджера «Дипломатія», що стала світовим бестселером (англійською була надрукована 1994 року).
Щодо України в останні роки життя займав непослідовну позицію.
https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3793717-pomer-kolisnij-derzsekretar-ssa-genri-kissindzer.html