Днями у Івано-Франківську відбувся мистецький тур запорізького Артфоруму. Учасниками події стали Нікіта Тітов, Ірен Роздобудько, Юрій Макаров, Тетяна Власова, Ігор Жук, Павло Матюша, Ірина Білоцерківська, Сергій Панков (видавництво Білка), Вікторія Ма (Літературна Агенція OVO), організатори Артфоруму.
В рамках туру у сучасному мистецькому просторі Ваґабундо відбулося відкриття двох експозиції українського художника Нікіти Тітова.
Три дні, які провели митці у Івано-Франківську були насиченими та цікавими завдяки Ростиславу Шпуку, Анатолію Звіжинському, Юрію Андруховичу, долучились до культурної ініціативи і Ростислав Держипільський, і Богдан Бринський, і Юрій Филюк, засновник унікального проекту “Промприлад,. Реновація” , який системно підтримує культурні ініціативи.
Відзначимо підтримку представників місцевої влади міста Петро Шкутяка, який організував зустріч з мером міста Романом Марцінківим, і завдяки якому було створено можливість презентації культурних проектів, і освітніх ініціатив культурного туризму Києва, Запоріжжя, Дніпра.
Художніми афоризмами назвав роботи Нікіти Тітова відомий франківський блогер, один із засновників “Ваґабундо” Ростислав Шпук. “Унікальною є його здатність передавати настільки багато гранично малою кількістю ліній. В серії “Патерни” вони самоповторюються, ніби самі себе завчають напам’ять. І це самовідтворення безнадійне, як все, що межує з нескінченністю. Авторський інструмент Нікіти Тітова – лаконізм, ним він володіє віртуозно і винахідливо, і дивовижним чином йому вдається мокнути цей “пензель” аж так глибоко і так вчасно: багато робіт є дотепним відгуком на загальні суспільні потрясіння. В інших він працює з “філософською вічністю”. Жодні з них Нікіта не пояснює і не скеровує глядацьке сприйняття підказками – у вигляді підписів чи експлікацій, закликаючи глядача стати співавтором через власне прочитання”.
Декілька вражень самих учасників Мистецького туру
Нікіта Тітов: “З першого погляду Івано-Франківськ для мене став ментально близьким містом, в цей раз ця думка тільки поглиблилася. Для мене місто це перш за все люди, саме вони відкривають погляд на місто, його особливості і історію. Мені дуже повезло, я був оточений найкращими, без перебільшення, людьми, як тими хто приїхав підтримати, так і старими та новими друзями з Франківська. Франківськ то любов, ця думка тепер завжди зі мною. Дякую всім хто був поруч, пишаюся вами, Артфорум рулить!”
Юрій Макаров:“Можете бути впевненими, після цього мистецького туру, всі учасники, художники, письменники, видавці, діячі, стануть амбасадорами міста Івано-Франківськ, сказав Юрій Макаров на зустрічі з культурними діячами міста. Бути в одній команді мистецького туру з прекрасними людьми і з одним з найулюбленіших моїх художників Нікітою Тітовим ну це фантастично, це чудова ініціатива, яку я з радістю підтримав. Тільки теплі враження і думки, нові ідеї. Бачу в цьому потужний імпульс для комунікації митців та представників різних кіл, саме так і вибудовується можливість продукувати сенси, підтримувати культурні ініціативи і самих митців”.
Ірен Роздобудько (з допису на Facebook): “Стратегія Макіавеллі «Розділяй і володарюй!» – «використання техніки, що дозволяє невеликими силами управляти тими, хто разом має велику владу (силу) або мав би її, якщо вони, ті сили, могли б об‘єднуватися…». Нині попереду йдуть ті, хто фрагментує, рве суспільство (і країну) на частини.
І в діри летить каміння, пил, сміття…Але ЗА ними непомітною ходою йдуть ті, хто ЗШИВАЄ ці рвані клапті аби в них не ліз вітер, відтворює цілісну картину. І це набагато складніше, ніж руйнувати. Це непомітна і кропітка праця, не завжди вдячна – але завжди необхідна. І… непереможна.
Це – «лірика». А мій допис – про нещодавній «культурний десант» запорізького АртФоруму ArtForum до Івано-Франківська, де в легендарній галереї «Підземний перехід Ваґабундо» Підземний Перехід Ваґабундо Ростислава Шпука і Юрка Андруховича відкрилася виставка харківського (вже трохи і київського!) художника Нікіти Тітова. Але варто знати Тетяну Орлову і всю її неймовірну запорізьку команду, до якої щорічно з‘їжджається пів України аби розворушити промислове Запоріжжя новими ідеями у всіх галузях і, звісно, надихнути українським кіно, літературою, музикою, дизайнерським мистецтвом і взагалі – творчістю.
…Тетяні і команді особисто: ви непереможні, як маленькі (великі!) чарівні гноми з голками, котрі йдуть по сліду руйнацій і наполегливо зашивають країну, доводячи, що ми Є, де б не жили.
Руйнувати – легко, а от пороти по зашитому: ой, як вже буде важко!
З любов’ю – Ірен