Після довгих суперечок Росія таки припинила постачати нафту Білорусі

Reuters

Белорусские НПЗ (“Нафтан” и Мозырский) снизили загрузку до технологического минимума. Сейчас идут переговоры по заключению январских контрактов на поставку нефти.

“Для недопущения приостановки и заморозки производственных мощностей отечественных НПЗ мы вынуждены были снизить загрузку НПЗ до уровня технологического минимума”,передает БЕЛТА заявление “Белнефтехима”.

Ранее сообщалось, что Россия приостановила поставки нефти в Беларусь. В “Белнефтехиме” подтвердили эти сведения. “Сейчас идет активная работа над заключением январских контрактов”, — говорят в концерне. Там уточнили, что речь идет о поставках нефти из России и других источников.

euroradio.fm/ru/belneftehim-belorusskie-npz-snizili-zagruzku-do-minimuma

 

Росія та Білорусь довго сперечалися про новий контракт на постачання нафти, позаяк попередній закінчувався 1 січня 2020 року. Країни так і не змогли дійти згоди, тож у п’ятницю, 3 січня, Росія таки припинила постачання нафти Білорусі.

Попри припинене постачання, два нафтопереробні заводи, які функціонують у Білорусі, продовжують працювати, але їх загруженість знижено до мінімуму. Про це повідомляє “ТАСС” з посиланням на “Белнафтохім”.

Важливо! Після розмови з Путіним Лукашенко доручив знайти альтернативу російській нафті

Поставки російської нафти не здійснюються. Завантаження нафтопереробних заводів знижена до мінімального технологічно дозволеного рівня,
– повідомили у компанії.

Там також зазначили, що білоруська влада пропрацьовує шляхи для пошуку нових контрактів на постачання нафти ще у січні, зокрема, з альтернативних Росії джерел.

Водночас у “Транснафті” зазначили, що зупинка прямого постачання жодним чином не вплинула на транзит російської нафти. Мовляв, територією Білорусі він здійснюється у звичних обсягах.

Що відомо про нафтовий спір

Ситуація з російською нафтою у Білорусі була аналогом ситуації з російським газом в Україні – контракт на постачання закінчувався 1 січня 2020 року, а сторони вперто не могли дійти згоди у низці питань.

Раніше Олександр Лукашенко вже погрожував Росії обмеженням обсягів транзиту російської нафти територією Білорусі. Згодом зайшла мова про пошук альтернативних джерел.

Булоруський президент хотів залучити до цього США або Саудівську Аравію, які є чи не найбільшими конкурентами Росії на нафтовому ринку. Втім експерти не виключають, що білоруський лідер вдався до банального шантажу, аби вибороти для своєї держави кращі умови.

24tv.ua/pislya_dovgih_superechok_rosiya_taki_pripinila_postachati_naftu_bilorusi_n1258111

 

(Visited 11 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *