Запорізький Центр солідарності журналістів став надійним оплотом для журналістів-переселенців, місцем, де їх завжди чекають і постійно надають допомогу у різних напрямках, як професійних, так і побутових, – повідомляє сайт Запорізької обласної організації НСЖУ.
– Коли війна зламала моє звичне життя, залишила без роботи, без домівки, і мені повезло вибратися з аду окупації на підконтрольну Україні територію, до Запоріжжя, першими моїми відчуттями були радість і полегшення. Потім прийшло усвідомлення: віднині я – переселенець, і з’явилась купа проблем, які дуже важко вирішити «сам-на сам», – пригадує кореспондентка віжн-радіо «На дотик» Алла Шамрай з Енергодару. – Першу допомогу ми, як всі, хто приїхав з окупованих чи прифронтових територій, звичайно ж, отримали. Але відчуття самотності і відірваності від активного життя, важке і гнітюче для журналіста, залишилося. Повернув нас до активного творчого життя, згуртував і підтримав Запорізький центр журналістської солідарності НСЖУ.
– Постійне професійне навчання – тренінги з актуальних питань, круглі столи, прес-конференції, зустрічі з воїнами ЗСУ та волонтерами, які боронять Україну від рашистів, засідання у «Творчій вітальні», диспути, екскурсії – по кілька змістовних і цікавих заходів на тиждень допомагають журналістам-переселенцям наповнювати життя змістом, удосконалювати свою творчу майстерність, бути у вирі подій, володіти інформацією. А обладнані робочі місця дають можливість і їм самим створювати інформацію та матеріали, публікувати їх на сайтах та в соціальних мережах, – додала Алла Шамрай.
– Наш Центр виконує дуже важливу соціальну місію, яку я б окреслив буквально двома словами – підтримати і допомогти, – підтримав колегу журналіст із прифронтового Гуляйполя Іван Кушніренко. – Це і вирішення наших нагальних побутових проблем, і надання постійної гуманітарної допомоги, одержання продуктових та гігієнічних наборів.
Особливо вразило, коли з допомогою для нас, переселенців, завітало керівництво Благодійного фонду «Ветерани Чорнобилю» в особі Євгена Мігулі. Люди, що самі свого часу пережили велику біду, допомагають тим, хто нині потребує підтримки. Теплі слова підтримки, які висловив керівник Фонду, його особиста участь в акції значили для нас не менш, ніж сама допомога. Бо це було саме оте відчуття «єдиної родини», підтримує нас нині, живить вірою в перемогу над ворогом, і ми її здобудемо всі разом! І за це ми щиро вдячні керівнику фонду Євгену Мігулі та його колегам по добрих справах. Бо ми ж далеко не єдині, кого «Ветерани Чорнобилю» нині безкорисливо підтримують, – підкреслив Іван Кушніренко.
До сказаного додамо, що надавати суттєву гуманітарну допомогу колегам Запорізькому Центру журналістської солідарності вдається завдяки добре налагодженій співпраці з волонтерськими організаціями та благодійними фондами. Серед них, окрім вже згаданого БФ «Ветерани Чорнобилю», очолюваного Євгеном Мігулею, ГО «Дій заради добра», [голова Артур Манукян], «Українці для України», [керівник Максим Максименко], BELUGA.UA на чолі з Олександром Белугою.
Постійні наші помічники в цій благородній справі і обласна організація комітету Червоного Хреста України [очільниця Оксана Бекетова], і ГО «Теплі долоні», яку очолює Наталія Єльцова. Саме за їх допомоги ми змогли обладнати спальними місцями житло сім’ї журналістів-переселенців з Якимівки, забезпечити 11 журналістів та їхніх дітей теплим одягом і взуттям. Ми щиро вдячні всім друзям за підтримку наших колег з тимчасово окупованих та прифронтових територій.
– Ми продовжимо співпрацю і з іншими волонтерськими та громадськими організаціями, щоб забезпечити дієву підтримку нашим колегам-переселенцям, яких війна змусила покинути свої домівки, – зазначила координатор Центру, голова обласної організації НСЖУ, заслужений журналіст України Наталія Кузьменко. – Ми хочемо, щоб Запоріжжя було для них хоч і тимчасовою, але теплою і надійною домівкою, – підкреслила вона.
Валентина БИСТРОВА, фото Юрія ЗЕЛІНСЬКОГО