Станом на 16.00 за київським часом стало відомо, що вже шість країн готові закупити українське зерно і оплатити транспортування для передачі його бідним країнам у рамках ініціативи Graine from Ukraine.
Такі попередні підсумки саміту з глобальної продовольчої безпеки, який організувала у Києві українська влада у День пам’яті жертв Голодомору.
Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен повідомила, що її країна внесе до програми Graine from Ukraine 15 млн євро.
В офіційний заяві від імені міністра міжнародного розвитку та міністра, який відповідає за Тихоокеанське агентство економічного розвитку Канади Харджита С. Саджана зазначається, що вклад Канади у Graine from Ukraine буде 30 млн канадських доларів (близько $22,4 млн).
Ці гроші Канада надає у якості гуманітарної допомоги Всесвітній продовольчій програмі по сприянню доставки додаткових поставок українського зерна через Чорноморську зернову ініціативу до країн, які борються з гострою продовольчою безпекою.
«Це фінансування допоможе нагодувати все більше людей у всьому світі, які стикаються з голодом», – зазначає у заяві Саджана.
Японія оголосила про виділення допомоги на суму близько 200 млн доларів для боротьби з глобальною продовольчою кризою. Про це повідомляє посольство Японії із посиланням на прем’єр-міністра країни Фуміо Кішида.
Бельгія приєднується до ініціативи та внесе 10 млн євро. Це було заявлено безпосередньо під час зустрічі у Києві 26 листопада прем’єр-міністром країни Александром Де Кроо.
Франція додасть ще 6 млн євро до раніше виділених 14 млн доларів. Таку заяву зробив президент Франції Еманюель Макрон у відеозверненні під час саміту.
«Я хотів би привітати цю ініціативу, яка відображає мужність українського народу. Франція підтримує Україну, найбільш вразливі країни та продовольчу програму. Ми виділяємо 14 млн дол, щоб допомогти Всесвітній продовольчій програмі доставити 25 тис. тонн пшениці подарованої Україною до Сомалі. Крім того, я оголошую про додатковий внесок у розмірі 6 млн євро для транспортування та розподілу Всесвітньою продовольчою програмою українського зерна до Ємену та Судану», – зазначив Макрон.
Зазначається, що у день старту ініціативи Graine from Ukraine вже приєдналось 22 країни, а ще 10 також показали свою готовність. В цілому зібрано на цю програму вже 150 млн доларів.
Нагадаємо, що у Києві у День пам’яті жертв Голодомору в Україні пройшов саміт продовольчої безпеки, на який зібралися прем’єр-міністри Польщі Матеуш Моравецький і Литви Інгріда Шимоніте, а також прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо.
Під час зустрічі Президент України Зеленський закликав розширити «зерновий коридор» на інші порти України.
Під час саміту Зеленський оголосив про нову міжнародну ініціативу під назвою Grain from Ukraine. У її межах українське продовольство будуть відправляти до країн Африки та Азії.
ua.news/ua/ukraine/pershi-pidsumky-samitu-z-prodovolchoyi-bezpeky-zahid-vydilyaye-miljony-na-ukrayinske-zerno