Не секрет, що королем криптовалютного світу вважається BTC. Як великі інвестори, так і дрібні трейдери щодня перевіряють курс біткоїна, сподіваючись отримати профіт на його стрибку. При цьому практично всі торгові операції з отриманням прибутку закінчуються переведенням заробітку в стейблкоїн. Що це за криптовалюта та в чому переваги її включення до торгової пари? Дізнаймося.
Причина популярності стейблкоїну
Основна відмінність стейблкоїнів від інших криптовалют полягає в їх підтриманні фіатними валютами чи фізичними активами. Наприклад, одна монета USDT дорівнює вартості американського долара. Це забезпечує мінімальну волатильність, тому що передбачити коливання долара набагато простіше, ніж прогнозувати вартість того ж ефіру або догкоїну. Щоб зрозуміти причину використання стейблкоїнів, розглянемо реальну ситуацію з життя трейдера:
- власник біткоїна на біржі Binance помітив коливання криптовалюти та вирішив заробити на цьому, але для створення торгової пари немає доступних USDT або USD;
- він включає до угоди догкоїн, грамотно аналізує ринок та отримує прибуток на коливанні курсу BTC;
- після здійснення кількох операцій купівлі/продажу трейдер накопичує на рахунку певну кількість догкоїнів;
- він не виводить на карту фіатних грошей, а залишає їх на рахунку криптовалютної біржі;
- протягом кількох годин догкоїн падає в ціні, з’їдаючи весь заробіток інвестора або заганяючи його в мінус.
Навіть найдосвідченіший трейдер не може знати напевно, що станеться з криптовалютою наступного моменту. Саме тому й потрібен стейблкоїн, який дозволяє вам не виводити кошти на картку після кожної успішної операції. Тобто ви зберігаєте долари лише на криптовалютному рахунку.
Види стейблкоїнів
Не всі токени цього типу підтримуються фіатними валютами чи фізичними активами. Ось три основні типи стейблкоїнів:
- з традиційними резервами;
- за допомогою інших криптовалют;
- алгоритмічні токени.
Монети з традиційними резервами – це стейблкоїни, за якими стоять фіатні валюти, а також золото, срібло та інші активи фізичного спрямування. Вартість однієї монети дорівнює одній розрахунковій одиниці. EURS прирівнюється до євро, USDT до американського долара тощо.
Стейблкоїн із прив’язкою до іншої крипти (DAI) стабілізує волатильність завдяки прив’язці до надзабезпечення. Припустимо, що у вас на рахунку DAI, чий номінал дорівнює $10. У такому разі за ним зарезервована інша крипта з номіналом $15-20.
Щодо алгоритмічних токенів, вони тримають волатильність на мінімальному рівні завдяки застосуванню спеціальних алгоритмів та підключенню арбітражу (ВАС). Технологію підтримки ви можете вивчити в протоколі, що відкритий для власників алгоритмічних стейблкоїнів.
Криптовалюта з підтримкою реальними грошима називається централізованою, тоді як два інші типи – децентралізованою. Є чимало аналітичних матеріалів, що обчислюють показник волатильності децентралізованих токенів. Вони допомагають знизити до мінімуму навіть нікчемні ризики втрати коштів під час зберігання в стейблкоїнах, які не підтримуються фіатною валютою. Вдалих торгів.