Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції в Раді

Голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції «Європейська Україна» з 17 травня і закликав народних депутатів розпочати консультації з формування нової.
Про це він заявив під час засідання парламенту у п’ятницю після оголошення голови фракції «Народний фронт» Максима Бурбака про вихід фракції із коаліції, повідомляє кореспондент Укрінформу.
https://gdb.rferl.org/06A424A6-1FB7-46DE-ACBE-DEFA4D487182_w1023_r1_s.jpg

«Шановні колеги, сумна новина. З огляду на заяву голови депутатської фракції політичної партії «Народний фронт» про вихід фракції з коаліції і у зв’язку з цим припинення діяльності коаліції, повідомляю, що сьогодні (17 травня — ред.) коаліція депутатських фракцій «Європейська Україна» у Верховній Раді VIII скликання припинила свою діяльність», — оголосив Парубій.

Він додав, що згідно з Конституцією, протягом місяця від дня припинення діяльності коаліції депутати мають сформувати нову більшість.

«Відповідно до положень частини 7 статті 83 Конституції України протягом одного місяця відсьогодні, з дня припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, має бути сформована нова коаліція. У зв’язку з цим закликаю представників усіх фракцій та груп розпочати консультації з приводу формування нової коаліції. І давайте визнаємо, це була хороша коаліція», — зазначив Парубій.

Як повідомлялося, раніше у штабі новообраного президента України заявили, що Володимир Зеленський, інавгурація якого відбудеться 20 травня, ініціюватиме розпуск Верховної Ради через відсутність 226 народних депутатів у коаліції.

Раніше у п’ятницю, 17 травня, фракція «Народний фронт» ухвалила рішення про вихід з коаліції у Верховній Раді та закликала до створення нової. Відтепер парламент має 30 днів для формування нової більшості, а президент позбавляється права розпустити Раду на підставі відсутності коаліції. При цьому 30-денний термін закінчиться до 16 червня, а від цієї дати розпуск Ради буде вже неможливим, оскільки Конституцію це заборонено за півроку до чергових парламентських виборів.

www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2702056-parubij-ogolosiv-pro-pripinenna-dialnosti-koalicii-v-radi.html

(Visited 4 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *