Органи прокуратури Запорізької області активно протидіють махінаціям із земельними ресурсами

Понад 80% території Запорізької області – аграрного регіону – займають землі сільськогосподарського призначення, а отже, «інтерес» до національного багатства з боку окремих ділків надзвичайно великий. У зв’язку з цим питання протидії незаконним схемам заволодіння землями державної власності є особливо актуальним.

З метою викриття цих схем апаратом прокуратури області ведеться кропітка робота й опрацьовується численні дані Публічної кадастрової карти України та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Конституцією України та Земельним кодексом України кожному громадянину гарантується право на одноразове безкоштовне отримання земельної ділянки у визначених законом розмірах.

Реалізація цієї норми закону проводиться шляхом подачі особою, яка бажає отримати земельну ділянку у власність, до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування клопотання. В ньому заявник підтверджує, що раніше ним земельні ділянки цієї категорії в межах норм безоплатної приватизації не отримувались.

Однак, як було встановлено, деякі громадяни, зловживаючи своїм конституційним правом, до Головного управління Держгеокадастру в області як розпорядника земель державної власності з клопотаннями про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачі їх у власність звертались неодноразово.

Так, галузевим відділом прокуратури Запорізької області упродовж поточного року виявлено 9 фактів незаконного отримання у такий спосіб земельних ділянок площею 18 га на території Бердянського, Запорізького, Приазовського, Якимівського та інших районів області.

Робота на цьому напрямі триває.

(Прес-служба прокуратури Запорізької області)

(Visited 47 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *