У казки, яку пам’ятають дідусі та бабусі, що ведуть нині онуків у запорізький Театр ляльок [фільм «Золотоволоска» 1973 року має нову версію, вийде у 2025-му, вже й правнуки побачать], довга історія. Написав її Карел Яромир Ербен у XIX сторіччі. Та вплів у неї стільки сенсів, що є що грати та про що подумати досі.
Діти зараз не випускають з рук улюблені іграшки. З котом Батоном – на виставу!
Підтримати акторів прийшли друзі з театру «СВіЯ», художники, рідні. І всі раділи успіху – вистава прекрасна!
Бо ж розуміти голоси птахів, риб та навіть мурах – прадавнє людське бажання. І ось Іржик [Сергій Коваль], молодий повар старого злосного Короля [Макс Кондратов], отримавши цей дар, бере його за дієву зброю доброти. Допомагає усім, хто трапляється йому у пошуках Золотоволоски [Анна Симонова], яку вимагає доставити йому король…
“Дякуємо тобі, Іржику, дякуємо! Якщо тобі знадобиться допомога, сподівайся на нас”, – пищать та співають йому ворони, мурахи, риба та павучок [усі – голосом Кіри Фоміної, у неї багато ролей у цій виставі].
Жити вічно – жага владців, що зацарювалися [це і королі, і диктатори]… Та ще й мати усе золото, до якого дотягнеться жадібна рука.
Тому кожен глядач вистави у передноворічні дня, бачив у руках актора Максима Кондратова у вигляді лялькового короля – лише один персонаж.
Того самого, що уособлює жадібність, яка не знає ані меж, ані людяності. Тому, коли казковий король не знайшов міри у вживанні мертвої та живої води та сконав, лежачи на своєму багатстві, його з радістю викинули зі сцени геть, шоб і пам’яті про нього не лишилося…
Тому що найживильніше у світі почуття – то любов, а не жадібність. І про це кажуть усі казки, і одна з них – чудова «Золотоволоска», прем’єра якої відбулася у передноворічні дні, подарувавши усім глядачам, і дітям, і дорослим, надію на перемогу людяності і любові.
Казка «Золотоволоска» у театрі ляльок чарівно розказана режисеркою Яною Козак, пластикою рухів від хореографа Тетяни Астаф’євої, дотепними та милими ляльками [головний художник театру Людмила Зинов’єва та її вправні помічниці].
А поєднання майстерної акторської гри з ляльковим царством, історичними костюмами, музикою, піснями створило ефект дива, в яке хочеться вірити і дідусям з бабусями, і батькам, і діткам.
Казку «Золотоволоска» покаже Запорізький театр ляльок у неділю, 26 січня 2025 року, об 11.00.
Інеса АТАМАНЧУК, фото авторки та Миколи БАРИШЕВА