Про це, як передає Укрінформ, написав голова Національного банку України Андрій Пишний у Фейсбуці.
МВФ
Досягли угоди на рівні персоналу щодо нової програми розширеного фінансування.
Найближчими тижнями очікуємо на фінальне схвалення домовленості Радою директорів МВФ.
Дуже хороший та швидкий, заважаючи на усі обставини, результат. Завдяки такій програмі Україна отримує можливість залучити від МВФ близько 15,6 млрд дол. США упродовж чотирьох років.
Ця програма – про зміцнення та швидке відновлення. Вона буде розділена на два відповідні етапи.
На першому етапі зосередимося на мобілізації зовнішніх надходжень та активізації внутрішніх ресурсів, підтриманні фінансової стабільності в довгостроковій перспективі, зокрема завдяки підготовці глибшої оцінки стану банківського сектору.
Другий етап буде присвячено масштабним реформам. Їх мета – відновлення та відбудова України, швидке й довготривале економічне зростання, зокрема завдяки заходам для вступу України до ЄС.
Співпрацю України та МВФ в умовах війни можна назвати історично значимою.
Це не просто отримання необхідного Україні фінансового ресурсу. Це свідчення тектонічних змін у взаємовідносинах з Фондом.
Якщо подивитися в ретроспективі, то минулого року ми фактично вибудовували нову модель співпраці з МВФ. Трансформації, що відбувалися в процесі, стосувалися не лише нас, команди України та країни загалом, а й наших партнерів. Вони адаптували та оновлювали власні протоколи та внутрішні політики.
Моніторингова програма, щодо якої ми чули певний скептицизм у частині відсутності фінансування, в результаті стала не лише підґрунтям для початку переговорів щодо програми розширеного фінансування, а й стимулювала МВФ переглянути свої підходи та політику щодо країн, які перебувають в умовах високої невизначеності.
Це був рух назустріч з розумінням, що постає новий глобальний порядок, який вимагає оновлення вже існуючих правил.
Виконавши моніторингову програму, Україна та урядові інституції довели свою спроможність діяти ефективно навіть у часи надзвичайної невизначеності та безпрецедентних ризиків.
Це дало поштовх для змін кредитної політики Фонду, якими надалі зможуть скористатися й інші країни.
Партнери бачать неймовірну адаптивність української економіки.
Нашу здатність виконувати взяті на себе зобов’язання та забезпечувати макроекономічну, цінову та фінансову стабільність. Нашу готовність упроваджувати необхідні реформи, рухаючись до вступу в ЄС. Вони бачать наше бажання посилювати стійкість та примножувати потенціал України всупереч повномасштабній війні.
Попереду багато роботи, але ми впораємося!
Дякую усім.
Слава Україні!
🇺🇦
www.facebook.com/pyshnyy/posts/pfbid0UqMa4EMZMucLjpoXHWCn1Cti5B7gtctGYVXWzvSenXvS3poSje89kcH7himWvki9l
Як повідомлялося, представники МВФ і української влади досягли домовленості на рівні персоналу про затвердження програми розширеного фінансування (EFF) для нашої країни на суму понад $15 мільярдів.
https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3685683-nova-programa-iz-mvf-na-156-milarda-skladatimetsa-z-dvoh-etapiv-glava-nacbanku.html