Виставка акварелей Костянтина Антонця, відомого своїми краєзнавчими розвідками просторами нашої Запорізької області, увічнює легкими рухами на папері неповторний вигляд маленьких міст та селищ. Приватні будиночки та громадські будівлі німецьких колоністів надають неповторний вигляд Півдню України.
Та, на жаль, ми втрачаємо цей вигляд через вторгнення російських загарбників. З окупованих територій повідомляють про втрати. І, дивлячись на акварелі, Костянтин сумно констатує, яких будівель вже нема: розбиті та розібрані, до фундаменту та підвалів…
Виставку «Сузір’я нашого краю до ювілею Костянтина підготувала та відкрила Валентина Іллівна Баталкіна-Бурлай. Ця подія майже співпала із віжкриттям 16 років тому відкривала Музею-галереї кераміки та живописної творчості Іллі та Олексія Бурлаїв. Тоді це був ювілей Олексія Петровича Бурлая (1918-2000).
Нині ж приводом став набагато скромніший ювілей пана Костянтина. Багато років та подій ще попереду!
На подію прийшли друзі ювіляра, поціновувачі унікального музею, дослідники історичного минулого України. Велись цікавезні розмови біля кожної роботи, біля цеглин із клеймами, за кожним із яких – події, люди, успіх та втрати… Прозвучало й музичне привітання: учениця Запорізької ДМШ №6 зіграла на старовинній фісгармонії.
Виставка вже третя в житті Костянтина Антонця. “На акварелях ви можете побачити кількадесят архітектурних споруд, кожна з яких має більш ніж столітню історію, тому виставку можна назвати «Сузір’я нашого краю»”, – сказала на відкритті Валентина Баталкіна-Бурлай.
Виставка пізнавальна та щемна. Відвідати її можна по понеділках, середах, п’ятницях, з 10.00 до 13.00. Вхід – з вулиці Благовіщенської.
Інеса АТАМАНЧУК, фото Миколи БАРИШЕВА